Помилки щодо додаткової бази ЄСВ

В обраному У обране
Друк
Валентина Боршовська, заступник директора Департаменту — начальник відділу персоніфікованого обліку інформаційних систем та мереж Пенсійного фонду України
Податки & бухоблік Серпень, 2015/№ 62
У січні 2015 року підприємство помилково не виконало вимогу про сплату ЄСВ з МЗП* щодо основного працівника, в якого база справляння ЄСВ була нижче МЗП. У березні та квітні 2015 року помилково було сплачено ЄСВ виходячи з розміру МЗП щодо працівників, які були звільнені, не відпрацювавши повний місяць. Донарахування ЄСВ за січень і сторнування за березень та квітень 2015 року здійснено в липні. Як це відобразити у звітності з ЄСВ?

* Тут і далі — розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом на місяць, за який нараховується дохід.

У цьому випадку ми маємо справу з сумовими помилками. За загальним правилом, такі помилки виправляють у формі № Д4, сформованій за місяць, у якому вони були виявлені, через таблиці 1 і 6.

У таблиці 1 Звіту за формою № Д4 для цих цілей передбачені рядки коригувань 6 (їх заповнюєте, якщо донараховуєте ЄСВ) та 7 (заповнюєте, якщо зменшуєте нарахований ЄСВ), а в таблиці 6 — коди типу нарахувань «2» (якщо помилку виявили самостійно і донараховуєте ЄСВ) та «3» (якщо помилку виявили самостійно і зменшуєте ЄСВ).

Виняток із цього правила — випадки виправлення помилок у сумах ЄСВ в частині нарахувань на базу справляння ЄСВ (у тому числі додаткову базу) за звітні періоди до травня 2015 року. Такі помилки виправляють виключно за допомогою рядків 6 і 7 таблиці 1 Звіту за формою № Д4. Тобто окремі рядки з кодами типу нарахувань «2» і «3» в таблиці 6 не формують. Це пов’язано з тим, що дані про суми ЄСВ у частині нарахувань, у тому числі на додаткову базу, роботодавці почали відображати в таблиці 6 Звіту за формою № Д4 лише починаючи зі Звіту за травень 2015 року. До цього суми ЄСВ у частині нарахувань зазначалися лише в таблиці 1 форми № Д4 без розбиття по застрахованих особах.

Отже, для того щоб виправити помилки, пов’язані з неправильним обчисленням суми ЄСВ у частині нарахувань у звітних періодах з січня по квітень 2015 року, страхувальникові необхідно в таблиці 1 форми № Д4 за липень 2015 року зазначити:

— у рядку 6.1 (6.1.1 — 6.1.3, 6.1.8) — суму ЄСВ, донараховану на додаткову базу справляння ЄСВ за січень 2015 року;

— у рядку 6.4 — додаткову базу справляння ЄСВ, що дорівнює різниці між фактичною базою справляння ЄСВ та МЗП;

— у рядку «Зміст помилки» — «Донарахування ЄСВ на додаткову базу справляння ЄСВ за січень 2015 року»;

— у рядку 7.1 (7.1.1. — 7.1.3, 7.1.8) — надміру нараховану суму ЄСВ у березні та квітні 2015 року;

— у рядку 7.4 — додаткову базу справляння ЄСВ, розраховану щодо працівників, які були звільнені, не відпрацювавши повний місяць;

— у рядку «Зміст помилки» — «Неправильно визначена додаткова база нарахування ЄСВ за березень та квітень 2015 року.

Останні рядки форми № Д4 заповнюєте в загальному порядку**.

** Порядок заповнення форми № Д4 було розглянуто в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 45 і 48.

Теги ЄСВ
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд