Помилки щодо додаткової бази ЄСВ

В обраному У обране
Друк
Валентина Боршовська, заступник директора Департаменту — начальник відділу персоніфікованого обліку інформаційних систем та мереж Пенсійного фонду України
Податки та бухгалтерський облік Серпень, 2015/№ 62
У січні 2015 року підприємство помилково не виконало вимогу про сплату ЄСВ з МЗП* щодо основного працівника, в якого база справляння ЄСВ була нижче МЗП. У березні та квітні 2015 року помилково було сплачено ЄСВ виходячи з розміру МЗП щодо працівників, які були звільнені, не відпрацювавши повний місяць. Донарахування ЄСВ за січень і сторнування за березень та квітень 2015 року здійснено в липні. Як це відобразити у звітності з ЄСВ?

* Тут і далі — розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом на місяць, за який нараховується дохід.

У цьому випадку ми маємо справу з сумовими помилками. За загальним правилом, такі помилки виправляють у формі № Д4, сформованій за місяць, у якому вони були виявлені, через таблиці 1 і 6.

У таблиці 1 Звіту за формою № Д4 для цих цілей передбачені рядки коригувань 6 (їх заповнюєте, якщо донараховуєте ЄСВ) та 7 (заповнюєте, якщо зменшуєте нарахований ЄСВ), а в таблиці 6 — коди типу нарахувань «2» (якщо помилку виявили самостійно і донараховуєте ЄСВ) та «3» (якщо помилку виявили самостійно і зменшуєте ЄСВ).

Виняток із цього правила — випадки виправлення помилок у сумах ЄСВ в частині нарахувань на базу справляння ЄСВ (у тому числі додаткову базу) за звітні періоди до травня 2015 року. Такі помилки виправляють виключно за допомогою рядків 6 і 7 таблиці 1 Звіту за формою № Д4. Тобто окремі рядки з кодами типу нарахувань «2» і «3» в таблиці 6 не формують. Це пов’язано з тим, що дані про суми ЄСВ у частині нарахувань, у тому числі на додаткову базу, роботодавці почали відображати в таблиці 6 Звіту за формою № Д4 лише починаючи зі Звіту за травень 2015 року. До цього суми ЄСВ у частині нарахувань зазначалися лише в таблиці 1 форми № Д4 без розбиття по застрахованих особах.

Отже, для того щоб виправити помилки, пов’язані з неправильним обчисленням суми ЄСВ у частині нарахувань у звітних періодах з січня по квітень 2015 року, страхувальникові необхідно в таблиці 1 форми № Д4 за липень 2015 року зазначити:

— у рядку 6.1 (6.1.1 — 6.1.3, 6.1.8) — суму ЄСВ, донараховану на додаткову базу справляння ЄСВ за січень 2015 року;

— у рядку 6.4 — додаткову базу справляння ЄСВ, що дорівнює різниці між фактичною базою справляння ЄСВ та МЗП;

— у рядку «Зміст помилки» — «Донарахування ЄСВ на додаткову базу справляння ЄСВ за січень 2015 року»;

— у рядку 7.1 (7.1.1. — 7.1.3, 7.1.8) — надміру нараховану суму ЄСВ у березні та квітні 2015 року;

— у рядку 7.4 — додаткову базу справляння ЄСВ, розраховану щодо працівників, які були звільнені, не відпрацювавши повний місяць;

— у рядку «Зміст помилки» — «Неправильно визначена додаткова база нарахування ЄСВ за березень та квітень 2015 року.

Останні рядки форми № Д4 заповнюєте в загальному порядку**.

** Порядок заповнення форми № Д4 було розглянуто в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 45 і 48.

Теги ЄСВ
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити