Донараховуємо декретні, коригуємо додаткову базу: таблиці 1 і 6

Боршовська Валентина, заступник директора Департаменту — начальник відділу персоніфікованого обліку інформаційних систем та мереж Пенсійного фонду України
Працівниця перебувала у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 30.01.2015 р. по 04.06.2015 р. включно. У бухобліку нарахували правильну суму допомоги по вагітності та пологах, розраховану виходячи із середньоденної зарплати 150 грн. (загальна сума — 18900 грн.). А до бази справляння ЄСВ помилково включили суму 17640 грн., розраховану виходячи із середньоденної зарплати 140 грн. Її ж відобразили у Звіті з ЄСВ. Крім того, оскільки щодо працівниці база справляння ЄСВ у червні (140 грн. х 4 к. дн. = 560 грн.) була нижча мінзарплати (1218 грн.), підприємство визначило додаткову базу справляння ЄСВ і з неї сплатило ЄСВ. Помилку виявлено в серпні 2015 року. Як це відобразити у звітності з ЄСВ?

У таблиці 1 Звіту за формою № Д4, сформованого за місяць, в якому виявлено помилку, суму допомоги по вагітності та пологах, донараховану працівниці виходячи з правильної середньої зарплати, відображають у рядку 6.4. Суми, на які було збільшено ЄСВ, проставляєте у відповідних коригувальних рядках 6, 6.1.8, 6.3.5. Також потрібно заповнити рядок без номера «Зміст помилки». У ньому можна зазначити «Донарахування допомоги по вагітності та пологах за період з 30.01.2015 р. по 04.06.2015 р.».

Суму, на яку потрібно зменшити додаткову базу, відображаєте в рядку 7.4. При цьому в рядку «Зміст помилки» зазначаєте «Коригування додаткової бази нарахування ЄСВ за червень 2015 року у зв’язку з донарахуванням суми допомоги по вагітності та пологах». Суму ЄСВ, надмірно нарахованого на додаткову базу за червень, зазначають у рядку 7.1.8.

У таблиці 6 Звіту за формою № Д4 за серпень потрібно:

— відобразити суму донарахованої допомоги по вагітності та пологах з кодом категорії застрахованої особи (графа 9) — «42» і кодом типу нарахувань (графа 10) — «2». При цьому кількість заповнюваних рядків відповідатиме кількості місяців, на які припадає відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами. У цій ситуації — це 6 рядків (січень — червень). Причому суми ЄСВ у частині нарахувань на суми допомоги, що припадають на звітні місяці з січня по квітень 2015 року, відображаємо тільки в таблиці 1 у загальній сумі донарахованого ЄСВ у частині нарахувань на суму декретних;

— відкоригувати додаткову базу нарахування ЄСВ за червень. Для цього заповнюють окремий рядок за такою працівницею, де у графі 9 також зазначають код категорії застрахованої особи — «42». Оскільки помилку виявили самостійно і зменшуєте ЄСВ, то у графі 10 необхідно зазначити код типу нарахувань «3». Суму, на яку необхідно зменшити раніше відображену додаткову базу нарахування ЄСВ, відображаєте у графі 19 без знака «мінус». У графі 21 проставляєте суму ЄСВ, на яку необхідно відкоригувати внесок, нарахований у червні на додаткову базу.

Підсумкові значення таблиці 6 у такому разі не збігатимуться з даними таблиці 1, тому заповнити таблицю 1 потрібно вручну.

Приклад заповнення таблиці 6 представимо на рисунку (див. с. 42).

img 1

 

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі