Податки та бухгалтерський облік, серпень, 2015/№ 68-69

 • Нюанси розрахунку лікарняних від Мінсоцполітики У разі якщо підприємство не працює, але простій не оформлено, та не нараховує при цьому заробітну плату, допомога по тимчасовій непрацездатності не надається.
 • Податкові пільги для підприємців з АТО ДФСУ в листі від 18.06.2015 р. № 5837/М/99-99-17-02-02-14 роз’яснює нюанси надання податкових пільг підприємцям, зареєстрованим в органах ГФС, розташованих на території проведення АТО. Йдеться про пільги, передбачені в Законі України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 р. № 1669-VII (далі — Закон № 1669).
 • Підприємства в зоні АТО: як проінвентаризувати майно та відзвітувати Мінфін у листі від 03.06.2015 р. № 31-11420-08-10/18126 нагадує, що підприємства на тимчасово окупованій території та/або на території проведення АТО (або їх структурні підрозділи), проводять інвентаризацію:
  — у випадках, обов’язкових для її проведення;
  — і тоді, коли стане можливим забезпечити безпечний та безперешкодний доступ уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухобліку, в яких відображені зобов’язання та власний капітал цих підприємств.
 • Галузева угода: хто має ї ї дотримуватися? Мінсоцполітики у листі від 18.06.2015 р. № 1002/18/93-15 повідомляє: якщо при укладенні галузевої (міжгалузевої) угоди підприємство було представлено суб’єктами сторін цієї угоди і зі сторони роботодавця і зі сторони працівників, то норми та положення цієї угоди будуть обов’язковими для дотримання на підприємстві.
 • Відшкодовуємо податок на майно: що обкладати ПДВ? Податківці у Базі знань (категорія 101.02) зауважили: у разі якщо відшкодування сум земельного податку за земельну ділянку під об’єктом оренди отримує орендодавець — бюджетна установа, то такі кошти як складова витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна до бази оподаткування не включаються та ПДВ не оподатковуються.
 • Тиск понизили — настрій підняли! (коментар до Закону № 655) Раз у раз із залу засідань ВР лунають заклики до дерегуляції підприємницької діяльності, спрощення ведення бізнесу, вдосконалення реєстраційних і дозвільних процедур тощо. А не так давно депутати завели мову про зменшення адміністративного тиску на платників податків. На диво, результат не змусив себе чекати — 17 липня ВРУ ухвалила Закон № 655*. Щоправда, він поки що не запрацював… Про те, що нового він принесе, читайте в цій статті**.
 • Отримали збитки? Щомісячні аванси можна не сплачувати! Сумним «сюрпризом» з цього року для платників податку на прибуток стало те, що вони втратили можливість за наявності збитків відмовитися від сплати щомісячних авансів. Норма про те, що через збитки I кварталу аванси можна не сплачувати, просто зникла з ПКУ. Але не минуло й року, як сталося диво. Закон № 652* її реанімував. І, як не дивно, навіть у приємнішому вигляді. Про цю новину зараз поговоримо.
 • Неприбуткові організації: туман поступово розсіюється Тема оподаткування неприбуткових організацій (НПО) набула особливої актуальності з 01.01.2015 р., коли законодавці вирішили зруйнувати старе, не побудувавши нового, тобто скасувавши колишні правила оподаткування і не запропонувавши нічого натомість. На щастя, законодавчий вакуум, що утворився, поступово заповнюється. Останні новини в цій сфері ми обговорювали буквально у квітні (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 34, с. 34). Тоді ми пообіцяли, що якщо законопроект № 2049 приймуть, одразу повідомимо про новинки. Сьогодні раді виконати обіцянку, тим більше що новини — приємні!
 • Замінюємо вузловий компонент ОЗ: яким буде облік? Основні засоби (ОЗ) є практично на кожному підприємстві. Часом стається так, що придбаний об’єкт ОЗ не може більше працювати у своєму початковому комплекті протягом усього строку експлуатації. В такому випадку відбувається заміна одного чи декількох робочих компонентів об’єкта ОЗ. Інколи ці зміни можуть бути значними, інколи — не дуже. То як відображатиметься в обліку заміна робочого складу компонентів ОЗ? Про це говоритимемо у нашій сьогоднішній статті.
 • Примарний дохід, реальні штрафи і нереальні податки Нелегка доля роботодавців у кризові часи. Одні — прагнуть економити і не нараховують індексацію. Інші — стали «заручниками ситуації»: через тимчасову відсутність грошей на рахунку не нараховують зарплату працівникам. Чи з’являється в таких роботодавців обов’язок сплатити податки з ненарахованих сум зарплатних виплат? Ми думаємо, що ні… А ось деякі податківці на місцях упевнені, що так. На чиєму ж боці правда? І чи покарають все ж таки порушників?
 • Донараховуємо податок на землю за минулий рік: як відобразити в обліку Приводом для написання статті стало запитання на «Гарячу лінію» редакції: «У 2015 році виявили помилку: недоплатили податок на землю за 2014 рік. Зараз подаємо уточненку, донараховуємо/ доплачуємо. Як відобразити цю операцію у бухгалтерському та податково-прибутковому обліку?». Запитання зрозуміле і прийняте, відповідаємо.
 • Пиво та кіоски — нерозлийвода? Мерзко все, безнравственно и лживо —
  Декаданс, бордель, бардак, бедлам.
  Из святынь осталось только пиво,
  Кружка, как лампада, светит нам.
  Тимур Шаов, «Ода пиву»
  Ви здивовані, чому в заголовку ми поставили знак питання? Згодні, там краще пасував би знак оклику як визнання заслуг кіоскерів у справі реалізації цього хмільного напою. От тільки віднедавна його товарооборот (принаймні, «білий») у кіосках значно впав. Адже з 1 липня законодавець змусив продавців пива отримувати «пивні» ліцензії та встановлювати РРО, а таке фінансове навантаження не всім під силу… Зате перед тими, хто все ж подолав його, здавалося б, відкриті всі шляхи для легальної реалізації пива. Аж ні! У боротьбу з пияцтвом несподівано вступила ДФСУ. І пішло-поїхало!.. Вам цікаво дізнатися, через що, власне, зчинилася буча? Тоді читайте далі.
 • Податковий кодекс України (із змінами і доповненнями, останні з яких унесено Законом України від 17.07.2015 р. № 652-VIII*) (витяг)
 • Індексація заробітної плати за вересень 2015 року Індексацію заробітної плати повинні проводити всі роботодавці. Індекси для проведення індексації грошових доходів за серпень 2015 року ви знайдете в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 56, с. 26. Тобто щоб проіндексувати зарплату поточного місяця — серпня, зверніться до відповідної таблиці того номера.
 • Доходи за 2002 — 2015 рр. виплачено в серпні 2015 року: розраховуємо компенсацію Величини приросту індексів споживчих цін для розрахунку компенсації у зв’язку з порушенням строків виплати зарплати в разі погашення боргів у липні 2015 року шукайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 56, с. 27. У сьогоднішньому номері наведемо індекси для розрахунку суми компенсації за доходами, нарахованими у 2002 — 2015 роках, якщо вони виплачуються в серпні 2015 року.
 • Донараховуємо декретні, коригуємо додаткову базу: таблиці 1 і 6 Працівниця перебувала у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 30.01.2015 р. по 04.06.2015 р. включно. У бухобліку нарахували правильну суму допомоги по вагітності та пологах, розраховану виходячи із середньоденної зарплати 150 грн. (загальна сума — 18900 грн.). А до бази справляння ЄСВ помилково включили суму 17640 грн., розраховану виходячи із середньоденної зарплати 140 грн. Її ж відобразили у Звіті з ЄСВ. Крім того, оскільки щодо працівниці база справляння ЄСВ у червні (140 грн. х 4 к. дн. = 560 грн.) була нижча мінзарплати (1218 грн.), підприємство визначило додаткову базу справляння ЄСВ і з неї сплатило ЄСВ. Помилку виявлено в серпні 2015 року. Як це відобразити у звітності з ЄСВ?
 • Дохід єдиноподатника-турагента: нарешті податківці погодилися! Підприємець — платник єдиного податку виконує функції турагента. На рахунок йому надходить від туристів як сума його агентської нагороди, так і транзитні кошти, що належать туроператору. Яка сума у цьому випадку включається до складу доходів турагента?
 • Продаємо товар на території ВЕЗ «Крим»: ПДВ не нараховуємо У нашого підприємства у Криму була філія, що мала статус самостійного платника податку на прибуток. Після відомих подій ми її закрили, а залишки товару, що зберігалися на складі підрозділу, зараз вирішили продати кримському контрагенту — там же на території Криму. Які ПДВ-наслідки чекають нас у зв’язку з таким продажем?
 • Середня зарплата для повторно мобілізованого Мобілізований працівник, відслуживши рік, був демобілізований у липні 2015 року. Проте 5 серпня його повторно мобілізували. Чи зберігаються за ним місце роботи та посада? Чи потрібно йому виплачувати середню зарплату за період мобілізації? Якщо так, то як її розрахувати?
 • Грамотно уникаємо індексації зарплати Чи можна уникнути процедури індексації зарплати працівників без штрафів? Роботодавець готовий періодично підвищувати розмір зарплати.
Перейти до номеру
 • № 70
 • № 67
 • № 66
 • № 65
 • № 64
 • № 63
 • № 62
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить