(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 99
  • № 98
  • № 97
  • № 96
  • № 95
  • № 94
  • № 93
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/20
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Грудень , 2015/№ 100

ОЗ чи не ОЗ — ось у чому питання, або Декілька слів про долю «дешевих» ОЗ

Лист ДФСУ від 10.11.2015 р. № 23971/6/99-99-19-02-02-15

висновок документа


Матеріальні активи вартістю не більше 6000 грн., введені в експлуатацію до 01.09.2015 р. і віднесені тоді ж до складу ОЗ, після цієї дати виключати з основних засобів не потрібно

Як ви, без сумніву, пам’ятаєте, з 01.09.2015 р. завдяки Закону України від 17.07.2015 р. № 655-VIII податковий вартісний критерій для розмежування матеріальних активів між основними засобами (ОЗ) і малоцінними необоротними матеріальними активами (МНМА) «підріс» з 2500 грн. до 6000 грн.

У результаті після 01.09.2015 р. в обліку підприємства у складі ОЗ значаться об’єкти, які за своєю вартістю, загалом, до основних уже не «дотягують». Тому високодохідні* платники податку на прибуток неминуче задаються питанням: а чи не потрібно у зв’язку з цим проводити будь-які облікові коригування? Зокрема, чи немає в цьому випадку необхідності перевести активи, вартість яких на 01.09.2015 р. не перевищує 6000 грн., зі складу ОЗ до складу МНМА з відповідним коригуванням нарахованої раніше амортизації?

* Високодохідний платник податків у цьому випадку — підприємство, річний дохід якого від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період, перевищує 20 млн грн. ( п.п. 134.1.1 ПКУ).

У листі, що коментується, податківці роблять єдино правильний висновок: новий вартісний критерій «працює» на майбутнє, а отже, жодних коригувань у цій ситуації здійснювати не потрібно. Усі об’єкти, зараховані до зміни вартісного критерію до складу ОЗ, продовжують обліковуватися за правилами, передбаченими для ОЗ. Відповідно немає необхідності у проведенні будь-яких коригувань суми нарахованої раніше амортизації.

А ось нову вартісну межу (6000 грн.) слід застосовувати до тих об’єктів, які були введені в експлуатацію після 01.09.2015 р. Причому зверніть увагу: значення має саме дата введення об’єкта в експлуатацію. Тобто, до необоротних активів, отриманих до 01.09.2015 р. (тобто зарахованих на рахунок обліку капітальних інвестицій), але введених в експлуатацію вже після зазначеної дати, застосовується новий вартісний критерій.

Хочеться зауважити, що висновок цей цілком справедливий, але для наших читачів не новий. Про те, що зміна вартісного критерію ніяк не впливає на облік «старих» необоротних активів, ми розповідали в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 70, с. 4.

Нагадаємо також, що аналогічний принцип діє і в бухгалтерському обліку. На думку Мінфіну, зміна вартісних ознак предметів, що входять до складу МНМА, розцінюється як зміна облікових оцінок (див. лист від 14.05.2012 р. № 31-08410-07-25/12004). Це, у свою чергу, означає, що і в бухгалтерському обліку у зв’язку зі зміною вартісного критерію, зокрема, не потрібно відображати переведення об’єктів вартістю не більше 6000 грн. зі складу ОЗ до складу МНМА, а також здійснювати перерахунок суми амортизації, нарахованої на такі об’єкти з моменту їх введення в експлуатацію.

основні засоби додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті