Теми статей
Обрати теми

У якому випадку можна відновити ПК за бухдовідкою?

Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Чи можна не враховані ПН 2014 року включити до ПК у 2015 році на підставі бухгалтерської довідки згідно з п. 36 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ?

На жаль, так зробити не вийде.

Річ у тім, що п. 36 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ стосується зовсім іншого випадку. Якого? Коли товари/послуги, необоротні активи змінюють напрям використання. Тобто, наприклад, товари спочатку купували для пільгових операцій, а використали в оподатковуваній діяльності. Так-от, п. 36 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ якраз за ними й дозволяє відновити ПК. І дозволяє це зробити на підставі складеної бухдовідки (тобто так, як сьогоднішній п. 198.5 ПКУ).

Але врахуйте: запрацює п. 36 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ тільки з 1 липня 2015 року (див. абзац четвертий п. 1 розд. II Закону № 71). Чому? Планується з цієї дати докорінно змінити підхід до формування ПК. Зокрема, передбачається, що всі суми «вхідного» ПДВ будуть потрапляти до ПК. А при купівлях для пільгових операцій або при зміні напряму використання далі проводитимуть коригування шляхом нарахування ПЗ або їх зменшення за допомогою РК (детальніше про це див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 4, с. 5).

Ось і виходить, що п. 36 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ задуманий для «перехідних» товарів/послуг, необоротних активів, куплених до 01.07.2015 р., для яких усі ці майбутні правила застосувати проблематично. Тому відновити ПК за ними вийде тільки за допомогою бухдовідки. Отже, це — особливий випадок. Але поки що, повторимо, п. 36 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ не працює. І для відображення ПК за «старими» ПН 2014 року він не підійде.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі