(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
16/89
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2015/№ 14

Чи реєструють підсумкові ПН?

Чи потрібно реєструвати підсумкові ПН за роздрібними продажами через РРО?
реєстрація ПН

З одного боку, підсумкові ПН потрібно реєструвати. Поголовної реєстрації всіх ПН вимагає п. 11 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ. Він установлює: з 1 лю­­того 2015 року реєстрації в ЄРПН підлягають усі ПН/РК (у тому числі ті, що не видаються покупцям; виписані за звільненими (пільговими) операціями) незалежно від суми ПДВ у ПН/РК.

З іншого боку, штрафні санкції за нереєстрацію підсумкових ПН продавцю не загрожують. Адже штрафи зі ст. 1201 ПКУ (див. її назву) стосуються тільки тих ПН, які видають покупцям. Про це зазначали й податківці (див. лист № 1403 // «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 8, с. 3). Отже, для продавця ситуація штрафобезпечна. Тео­ретично може загрожувати тільки адмінштраф за порушення порядку ведення податкового обліку (за ст. 1631 КпАП).

До того ж підсумкові ПН не видають покупцям. Тому питання про відображення ПК за ними і зовсім не стоїть. Але пам’ятайте: нереєстрація ПН не звільняє (!) продавця від декларування зобов’язань (п. 201.10 ПКУ). Отже, в будь-якому разі показати ПЗ у декларації доведеться.

Ще врахуйте: виписати для спрощення одну «за місяць у цілому» підсумкову ПН не вийде. Такої можливості Порядком № 1129, на жаль, не передбачено (детальніше про це читайте в  «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 6, с. 43).

податкова накладна додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті