Як обліковувати «старе» від’ємне значення ПДВ?

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 14
Чи можна рядки 20.2 і 24 з грудня перенести в січень? Як обліковувати «старий» мінус, що виник до 1 лютого 2015 року?
від’ємний
ПДВ
і переплата

За січень звітують ще за старими правилами. Тому «грудневий» мінус (рядки 20.2 і 24) переносять на січень у звичайному порядку. З ним жодних особливостей.

А ось із залишками від’ємного значення, що виникли до 01.02.2015 р., доведеться поморочитися. Що це за залишки? По-перше, це «перехідний» мінус січня/IV кварталу (рядки 20.2, 24). По-друге — залишки заявленого в минулому (за січень/IV квартал і періоди раніше), але поки що не відшкодованого бюджетного відшкодування (БВ) (тобто непогашені залишки рядків 23.1 і 23.2 декларацій).

Так-от, обліку таких «старих» від’ємних залишків присвячено п. 33 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ. Він дозволяє платнику на вибір такі суми: (1) або віднести до ПК (одночасно буде збільшено «ліміт реєстрації»), (2) або отримати як БВ на поточний рахунок. Свій вибір платник відображає в заяві.

Така заява стане окремим додатком до декларації з ПДВ за лютий/I квартал 2015 року. Адже звітувати за такий період треба вже за новою декларацією, затвердженою наказом Мінфіну України від 23.01.2015 р. № 13. Причому для обліку «старих» від’ємних залишків в ній з'явиться новий розділ IV.

Тому вперше цей розділ IV (разом із заявою) заповнюватиметься в декларації за лютий/I квартал 2015 року. Саме в ньому платнику належить зібрати всі «старі» від’ємні залишки, що виникли до 01.02.2015 р. (детальніше про це див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 10, с. 6).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити