Відрядники: оплата праці та ПСП

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 14
Плануємо встановити працівникам відрядно-преміальну форму оплати праці. Чи може їх зарплата бути менше мінімальної, якщо вони працюють неповний робочий тиждень (три дні з п’яти)? Чи мають такі відрядники право на ПСП?

Без паніки! При виплаті перераховувати нічого не доведеться.

Нагадаємо, що до 01.01.2015 р. «звичайні» дивіденди обкладалися ПДФО за ставкою 5 %. З 01.01.2015 р. оподаткування дивідендів «подорожчало». Пощастило тільки платникам податку на прибуток — вони обкладають ПДФО «звичайні» дивіденди, як і раніше, за ставкою 5 % (п.п. 167.5.2 ПКУ). А от неплатники податку на прибуток (у тому числі юрособи-єдиноподатники) й інститути спільного інвестування утримують ПДФО з дивідендів за ставкою 20 % (п.п. 167.5.1 ПКУ). Детально про дивідендне питання по-новому читайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 10, с. 24.

Чому ж пощастило «минулорічним»? Річ у тім, що остаточно дивіденди обкладаються податковим агентом при їх нарахуванні (п.п. 170.5.1 ПКУ). Отже, з дивідендів, нарахованих до 01.01.2015 р., ПДФО утримують за правилами та ставками, що діяли до зазначеної дати. Якщо ви нарахували дивіденди у 2014 році, то при їх виплаті у 2015 році (незалежно від конкретної дати), нічого робити не потрібно. Отже, у вашому випадку залишається виплатити дивіденди і спати спокійно. До речі, ВЗ із таких дивідендів утримувати не треба (див. матеріал на с. 26).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити