Виплачуєте аванс працівникам? Сплатіть податки

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 14
Аванс перераховуємо на банківські рахунки працівників. Які податки/збори/внески необхідно сплачувати при виплаті зарплати за першу половину місяця? Якщо потрібно сплачувати ЄСВ, то чи можна застосовувати понижуючий коефіцієнт до ставки ЄСВ?
ЄСВ

При кожній виплаті авансу роботодавець зобов’язаний сплатити ПДФО, ВЗ і ЄСВ у частині нарахування (див. п.п. 168.1.2, п. 1.4 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ і ч. 8 ст. 9 Закону № 2464 відповідно). ЄСВ у частині утримання можна перерахувати до бюджету при виплаті зарплати за другу половину місяця, але не пізніше 20 числа наступного місяця.

Важливо! При розрахунку суми ПДФО, що підлягає сплаті при виплаті авансу, не можна зменшувати суму авансу на суму ПСП (якщо працівник має право на її застосування) і суму ЄСВ у частині утримань (якщо сплачуєте утриманий ЄСВ при виплаті авансу). Податківці звертають увагу на це в роз’ясненнях у категоріях 103.07 і 103.08.04 БЗ. Чому так?

Порядок визначення бази оподаткування, наведений у п. 164.6 ПКУ, діє в разі нарахування працівнику заробітної плати за відповідний місяць. Аванс ми виплачуємо без нарахування в бухобліку, і він є тільки частиною загального місячного доходу працівника у вигляді заробітної плати. Тепер про понижуючий коефіцієнт до ставки ЄСВ. Його розмір слід розраховувати щомісячно, після того, як буде визначена загальна база нарахування ЄСВ за звітний місяць (детальніше див. на с. 32). У момент розрахунку (перерахування) ЄСВ з авансу загальна база нарахування ЄСВ за звітний місяць невідома. А отже, розрахувати та застосувати понижуючий коефіцієнт ви не зможете.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити