(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
60/89
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2015/№ 14

ЄСВ з МЗП: якщо неповний робочий день

http://tinyurl.com/y4ewtuw4
На підприємстві всім працівникам встановлений неповний робочий день. Чи потрібно застосовувати вимоги про нарахування ЄСВ з МЗП*, якщо згідно зі штатним розкладом оклади працівників більше МЗП, а зарплата за місяць у окремих працівників нижче МЗП?

* Тут і далі — мінімальна заробітна плата, установлена законом на місяць, у якому отримано дохід.

З 1 січня 2015 року «звичайні» підприємства зобов’язані дотримуватися нових вимог про розмір ЄСВ у частині нарахувань (для зручності назвемо їх «вимоги про ЄСВ з МЗП»). Так, якщо база справляння ЄСВ (крім винагороди за ЦПД) за конкретним працівником не перевищує МЗП, то ЄСВ у частині нарахувань дорівнюватиме добутку розміру МЗП і ставки ЄСВ у частині нарахувань, установленій підприємству (див. абзац десятий ч. 5 і абзац третій ч. 6 ст. 8 Закону № 2464). Розмір МЗП, установлений на січень — листопад 2015 року, дорівнює 1218 грн., на грудень — 1378 грн.

Зауважте, з МЗП потрібно порівнювати саме базу справляння ЄСВ, до якої ввійдуть заробітна плата за звітний місяць і лікарняні/декретні (якщо вони були нараховані за дні цього місяця), а не оклад, установлений працівнику штатним розписом.

Вимоги про ЄСВ з МЗП поширюються на працівників, працевлаштованих у вас за основним місцем роботи. До бази нарахування ЄСВ працівника-сумісника їх не застосовуйте.

А як бути якщо працівник — внутрішній сумісник? У цьому випадку з МЗП порівнюйте загальну суму виплат, які нараховані такому працівнику у звітному місяці на вашому підприємстві та входять до бази справляння ЄСВ (за вирахуванням винагороди за ЦПД про виконання робіт/надання послуг).

Увага: не працює вимога про ЄСВ з МЗП щодо працівників-інвалідів, які працюють у юросіб (детальніше див. на с. 29).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ЄСВ, зарплата додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті