(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
63/89
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2015/№ 14

Підприємство-єдиноподатник виплачує дивіденди

http://tinyurl.com/y556luew
Юрособа — платник ЄП виплачує дивіденди своєму засновнику — фізособі. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток і утримувати у засновника ПДФО?

«Єдиноподатковий» розд. XIV ПКУ сухо констатує: виплата дивідендів оподатковується згідно з розд. III і IV ПКУ (п. 292.12 ПКУ).

Почнемо з розд. IV ПКУ, тобто з ПДФО. У загальному випадку, якщо дивіденди виплачуються фізособам, податковим агентом є емітент корпоративних прав (п.п. 170.5.1 ПКУ). Це правило поширюється у тому числі і на юросіб-єдиноподатників (п.п. 170.5.2 ПКУ).

Оподатковуватися ПДФО ці дивіденди у загальному випадку будуть за ставкою 20 %. Адже ставка 5 % — лише для платників податку на прибуток. А в п.п. 1 п. 297.1 ПКУ прямо говориться, що єдиноподатники такими платниками не є.Із цього правила є один виняток: якщо дивіденди нараховуються у вигляді акцій (часток, паїв), і фізична особа — засновник реінвестує ці дивіденди. У цьому випадку дивіденди звільняються від оподаткування ПДФО (п.п. 165.1.18 ПКУ).

Також не забувайте і про військовий збір (ВЗ). З дивідендів, які обкладаються ПДФО (згідно з п. 164.2 ПКУ) і нараховані після 01.01.2015 р., кожен податковий агент має утримати ВЗ (п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). Детальніше про оподаткування дивідендів читайте у «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 10, с. 24, а також на с. 26 цього номера.

Тепер щодо податку на прибуток. «Дивідендний» авансовий внесок, як і раніше, розповсюджується на юр­осіб-єдиноподатників (п.п. 57.11.2 ПКУ). Але, на щастя, законодавець зберіг «дореформаційний» виняток. Тому при виплаті дивідендів фізичним особам авансовий внесок, як і раніше, не нараховується (абзац четвертий п.п. 57.11.3 ПКУ).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
Єдиний податок, дивіденди додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті