Підприємство-єдиноподатник виплачує дивіденди

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки & бухоблік Лютий, 2015/№ 14
Юрособа — платник ЄП виплачує дивіденди своєму засновнику — фізособі. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток і утримувати у засновника ПДФО?

«Єдиноподатковий» розд. XIV ПКУ сухо констатує: виплата дивідендів оподатковується згідно з розд. III і IV ПКУ (п. 292.12 ПКУ).

Почнемо з розд. IV ПКУ, тобто з ПДФО. У загальному випадку, якщо дивіденди виплачуються фізособам, податковим агентом є емітент корпоративних прав (п.п. 170.5.1 ПКУ). Це правило поширюється у тому числі і на юросіб-єдиноподатників (п.п. 170.5.2 ПКУ).

Оподатковуватися ПДФО ці дивіденди у загальному випадку будуть за ставкою 20 %. Адже ставка 5 % — лише для платників податку на прибуток. А в п.п. 1 п. 297.1 ПКУ прямо говориться, що єдиноподатники такими платниками не є.Із цього правила є один виняток: якщо дивіденди нараховуються у вигляді акцій (часток, паїв), і фізична особа — засновник реінвестує ці дивіденди. У цьому випадку дивіденди звільняються від оподаткування ПДФО (п.п. 165.1.18 ПКУ).

Також не забувайте і про військовий збір (ВЗ). З дивідендів, які обкладаються ПДФО (згідно з п. 164.2 ПКУ) і нараховані після 01.01.2015 р., кожен податковий агент має утримати ВЗ (п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). Детальніше про оподаткування дивідендів читайте у «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 10, с. 24, а також на с. 26 цього номера.

Тепер щодо податку на прибуток. «Дивідендний» авансовий внесок, як і раніше, розповсюджується на юр­осіб-єдиноподатників (п.п. 57.11.2 ПКУ). Але, на щастя, законодавець зберіг «дореформаційний» виняток. Тому при виплаті дивідендів фізичним особам авансовий внесок, як і раніше, не нараховується (абзац четвертий п.п. 57.11.3 ПКУ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд