Підприємство-єдиноподатник виплачує дивіденди

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 14
Юрособа — платник ЄП виплачує дивіденди своєму засновнику — фізособі. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток і утримувати у засновника ПДФО?

«Єдиноподатковий» розд. XIV ПКУ сухо констатує: виплата дивідендів оподатковується згідно з розд. III і IV ПКУ (п. 292.12 ПКУ).

Почнемо з розд. IV ПКУ, тобто з ПДФО. У загальному випадку, якщо дивіденди виплачуються фізособам, податковим агентом є емітент корпоративних прав (п.п. 170.5.1 ПКУ). Це правило поширюється у тому числі і на юросіб-єдиноподатників (п.п. 170.5.2 ПКУ).

Оподатковуватися ПДФО ці дивіденди у загальному випадку будуть за ставкою 20 %. Адже ставка 5 % — лише для платників податку на прибуток. А в п.п. 1 п. 297.1 ПКУ прямо говориться, що єдиноподатники такими платниками не є.Із цього правила є один виняток: якщо дивіденди нараховуються у вигляді акцій (часток, паїв), і фізична особа — засновник реінвестує ці дивіденди. У цьому випадку дивіденди звільняються від оподаткування ПДФО (п.п. 165.1.18 ПКУ).

Також не забувайте і про військовий збір (ВЗ). З дивідендів, які обкладаються ПДФО (згідно з п. 164.2 ПКУ) і нараховані після 01.01.2015 р., кожен податковий агент має утримати ВЗ (п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). Детальніше про оподаткування дивідендів читайте у «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 10, с. 24, а також на с. 26 цього номера.

Тепер щодо податку на прибуток. «Дивідендний» авансовий внесок, як і раніше, розповсюджується на юр­осіб-єдиноподатників (п.п. 57.11.2 ПКУ). Але, на щастя, законодавець зберіг «дореформаційний» виняток. Тому при виплаті дивідендів фізичним особам авансовий внесок, як і раніше, не нараховується (абзац четвертий п.п. 57.11.3 ПКУ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити