«Роздрібний» акциз, МРЦ і ставка 5 %

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 14
1. Чи можна додавати суму акцизного податку до максимальної роздрібної ціни тютюнових виробів?
2. За відсутності рішення місцевої ради на момент продажу чи застосовується ставка акцизу 5 %?

1. Так, можна.

Це випливає з оновленої Законом № 71 редакції п.п. 14.1.106 ПКУ, в якій наведено визначення терміна «максимальні роздрібні ціни» (МРЦ). В абзаці другому цього підпункту чітко зазначено, що продаж у роздрібній торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються МРЦ, не може здійснюватися за цінами, вище МРЦ, збільшених на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами.

Цей момент податківці прояснили/підтвердили в листі ДФСУ від 20.01.2015 р. № 1519/7/99-99-19-03-03-17 (див. «Податки та бухгалтерський облік, 2015, № 10, с. 4), присвяченому низці запитань сплати «роздрібного» акцизу. У ньому наведено формули, з яких випливає, що кінцева продажна ціна сигарет не може перевищувати МРЦ, збільшену на 5 % (суму «роздрібного» акцизу). Наприклад, МРЦ сигарет — 12 грн., а максимальна ціна, за якою ці сигарети можуть бути реалізовані, — 12,60 грн. (тобто більше на суму акцизу).

2. Так, застосовується.

Ставка акцизу 5 % застосовується до всіх операцій, що є об’єктом обкладення «роздрібним» акцизом, здійснених з 1 січня 2015 року. Причому незалежно від прийняття рішення про затвердження ставки цього податку місцевою радою. Адже згідно з новою редакцією п.п. 12.3.5 ПКУ, якщо місцевими органами влади не встановлено ставку «роздрібного» акцизу, платити потрібно за мінімальною ставкою. А мінімальна (вона ж — максимальна) ставка дорівнює 5 %. Отже, від «місцевих» тут нічого не залежить.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити