«Роздрібний» акциз, МРЦ і ставка 5 %

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки & бухоблік Лютий, 2015/№ 14
1. Чи можна додавати суму акцизного податку до максимальної роздрібної ціни тютюнових виробів?
2. За відсутності рішення місцевої ради на момент продажу чи застосовується ставка акцизу 5 %?

1. Так, можна.

Це випливає з оновленої Законом № 71 редакції п.п. 14.1.106 ПКУ, в якій наведено визначення терміна «максимальні роздрібні ціни» (МРЦ). В абзаці другому цього підпункту чітко зазначено, що продаж у роздрібній торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються МРЦ, не може здійснюватися за цінами, вище МРЦ, збільшених на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами.

Цей момент податківці прояснили/підтвердили в листі ДФСУ від 20.01.2015 р. № 1519/7/99-99-19-03-03-17 (див. «Податки та бухгалтерський облік, 2015, № 10, с. 4), присвяченому низці запитань сплати «роздрібного» акцизу. У ньому наведено формули, з яких випливає, що кінцева продажна ціна сигарет не може перевищувати МРЦ, збільшену на 5 % (суму «роздрібного» акцизу). Наприклад, МРЦ сигарет — 12 грн., а максимальна ціна, за якою ці сигарети можуть бути реалізовані, — 12,60 грн. (тобто більше на суму акцизу).

2. Так, застосовується.

Ставка акцизу 5 % застосовується до всіх операцій, що є об’єктом обкладення «роздрібним» акцизом, здійснених з 1 січня 2015 року. Причому незалежно від прийняття рішення про затвердження ставки цього податку місцевою радою. Адже згідно з новою редакцією п.п. 12.3.5 ПКУ, якщо місцевими органами влади не встановлено ставку «роздрібного» акцизу, платити потрібно за мінімальною ставкою. А мінімальна (вона ж — максимальна) ставка дорівнює 5 %. Отже, від «місцевих» тут нічого не залежить.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд