(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
70/89
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2015/№ 14

«Роздрібний» акциз: реєструємося та сплачуємо

1. Як зареєструватися платником «роздрібного» акцизу?
2. Куди перераховувати цей податок?

1. Спеціально реєструватися платником «роздрібного» акцизу не потрібно — податківці таку реєстрацію здійснюють автоматично — при поданні платником першої податкової декларації (див. про це лист ДФСУ від 20.01.2015 р. № 1519/7/99-99-19-03-03-17 // «Податки та бухгалтерський облік, 2015, № 10, с. 4). Цей висновок частково ґрунтується на нормі п.п. 212.3.11 ПКУ.

Таким чином, реєстрація платника здійснюється податковим органом за місцем розташування торговельної точки, що продає товари, які обкладаються «роздрібним» акцизом, — не пізніше граничного терміну подання декларації з акцизного податку за місяць, у якому здійснювалася реалізація товарів, що обкладаються «роздрібним» акцизом. Якщо ж платник узагалі не подасть декларацію за місцезнаходженням торговельної точки, то, швидше за все, місцеві податківці таких платників виявлятимуть, реєструватимуть і змушуватимуть подавати «акциз­ні» декларації та сплачувати «роздрібний» акциз.

2. Незважаючи на те що «роздрібний» акциз (як і інші види акцизного податку) є податком загальнодержавним* (див. п.п. 9.1.4 ПКУ), його слід сплачувати до місцевого бюджету — за місцем реалізації підакцизних товарів (п. 9.3 ПКУ дозволяє загальнодержавні податки сплачувати також і до місцевих бюджетів).

* Тому формально він повинен був уключатися до бази обкладення ПДВ, але податківці, на щастя, у зазначеному вище листі вирішили цю проблему неформально і дозволили не обкладати цей акциз ПДВ.

Такий висновок випливає з п.п. 222.3.2 ПКУ. У згаданому вище листі ДФСУ від 20.01.2015 р. № 1519/7/99-99-19-03-03-17 податківці чітко зазначили, що сплата «роздрібного» акцизу здійснюється до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
роздрібна торгівля, акциз додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті