«Роздрібний» акциз: реєструємося та сплачуємо

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 14
1. Як зареєструватися платником «роздрібного» акцизу?
2. Куди перераховувати цей податок?

1. Спеціально реєструватися платником «роздрібного» акцизу не потрібно — податківці таку реєстрацію здійснюють автоматично — при поданні платником першої податкової декларації (див. про це лист ДФСУ від 20.01.2015 р. № 1519/7/99-99-19-03-03-17 // «Податки та бухгалтерський облік, 2015, № 10, с. 4). Цей висновок частково ґрунтується на нормі п.п. 212.3.11 ПКУ.

Таким чином, реєстрація платника здійснюється податковим органом за місцем розташування торговельної точки, що продає товари, які обкладаються «роздрібним» акцизом, — не пізніше граничного терміну подання декларації з акцизного податку за місяць, у якому здійснювалася реалізація товарів, що обкладаються «роздрібним» акцизом. Якщо ж платник узагалі не подасть декларацію за місцезнаходженням торговельної точки, то, швидше за все, місцеві податківці таких платників виявлятимуть, реєструватимуть і змушуватимуть подавати «акциз­ні» декларації та сплачувати «роздрібний» акциз.

2. Незважаючи на те що «роздрібний» акциз (як і інші види акцизного податку) є податком загальнодержавним* (див. п.п. 9.1.4 ПКУ), його слід сплачувати до місцевого бюджету — за місцем реалізації підакцизних товарів (п. 9.3 ПКУ дозволяє загальнодержавні податки сплачувати також і до місцевих бюджетів).

* Тому формально він повинен був уключатися до бази обкладення ПДВ, але податківці, на щастя, у зазначеному вище листі вирішили цю проблему неформально і дозволили не обкладати цей акциз ПДВ.

Такий висновок випливає з п.п. 222.3.2 ПКУ. У згаданому вище листі ДФСУ від 20.01.2015 р. № 1519/7/99-99-19-03-03-17 податківці чітко зазначили, що сплата «роздрібного» акцизу здійснюється до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити