Оптом — за готівку і через РРО — чи є акциз?

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 14
Чи підпадають під оподаткування акцизним податком підакцизні товари, які були продані за готівку через РРО іншим СПД для подальшого перепродажу?

Ні, такі продажі під «роздрібний» акциз підпадати не повинні.

Обкладення «роздрібним» акцизом (див. абзац другий п.п. 14.1.212 ПКУ) не залежить від форми розрахунків — готівка чи безготівковий розрахунок (з РРО чи без). Але фіскали напевно вимагатимуть доказів, що такі продажі саме оптові. Детально про розмежування для цілей сплати «роздрібного» акцизу продажів на роздрібні та оптові читайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 4, с. 16.

Проте податківці в п.п. 2 п. 6 розд. V Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку, затвердженого наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 14, обмежили перелік опту тільки операціями з придбання товарів «для подальшої реалізації кінцевим споживачам». При такому підході продаж підакцизних товарів для використання в госпдіяльності покупця (наприклад, ПММ для заправки автомобілів) незалежно від обсягу продажу і форми розрахунків потрапляє під «роздрібний» акциз! Важливість підтвердження «оптовості» конкретних продажів зумовлена й тим, що в додатку 6 до «акцизної» декларації потрібно зазначати всі обороти (і оптові, і роздрібні) з продажу підакцизних товарів. Потім від загальних віднімаються оптові обороти, і цей від’ємник напевно вивчатиметься податківцями «через 10-кратну лінзу» — а чи немає там, часом, прихованого «роздрібу»?!..

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити