Помилки в ПН і виправляючий РК (але зареєстрований у строк)

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
У якому періоді відображати в декларації червневу ПН, якщо РК (що виправляє цю ПН) складений у червні, а зареєстрований в ЄРПН у липні, але з дотриманням 15-денного строку?

Якщо виправлення помилки не вплинуло на загальний розмір ПЗ/ПК (тобто помилка була не в ціні/сумі, а в інших обов’язкових реквізитах ПН), вважаємо, що нічого робити не потрібно (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 24, с. 5). Цей виправляючий РК просто «заднім числом» перетворив ПН у коректну і «закріпив» відображений за нею ПК. Головне, щоб РК надійшов до вас до перевірки податківців — адже згідно з другим абзацом п. 198.6 ПКУ відповідальність повинна наставати, якщо суми ПК не підтверджено «повноцінними» ПН на момент перевірки фіскалів.

Зазначимо, що такі (виправні) РК не повинні відображатися в декларації з ПДВ, у тому числі у додатку 1 (Д1) до декларації, оскільки вони не змінюють сум ПЗ/ПК. На це фіскали вказують у консультації в категорії 101.23 БЗ.

Якщо ж помилка впливає на розмір ПЗ/ПК, то потрібно в декларації за червень місяць проводити і ПН, і РК до неї. Тобто такий РК уже повинен відображатися в додатку 1 (Д1) до декларації. Якщо таким РК зменшується сума ПЗ, то податківці можуть стверджувати, що цей РК постачальник зможе провести тільки за декларацією за липень. На наш погляд, такий підхід, якщо РК зареєстрований без порушення 15-денного строку, буде неправильним.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити