Відшкодуванню ПДВ через УР бути

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
У квітні 2015 року суму ПДВ за митною декларацією не було заявлено до відшкодування на рахунок у банку, а заявлено до складу ПК наступного періоду. Чи можна подати УР до квітневої декларації та заявити через нього ПДВ до відшкодування?

Так, подати УР — окремий документ**, що заявляє суму бюджетного відшкодування, можна.

** Поки що виправитися можна тільки в такий спосіб (див. лист ДФСУ від 09.06.2015 р. № 11999/6/99-99-19-01-01-15 // «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 53, с. 5 і № 54, с. 14).

За новими правилами отримання відшкодування ПДВ з бюджету, прописаними в п. 200.4 ПКУ, платник на свій розсуд може заявляти ВЗ до бюджетного відшкодування або перенести всю суму ВЗ до складу податкового кредиту наступного періоду.

Причому податківці (див. підкатегорію 101.18.01 БЗ) дозволяють у разі недекларування в попередніх періодах оплаченої частини ВЗ до відшкодування самовиправитися, заявити його через УР і відповідні додатки з виправленими показниками до декларації за період, в якому виникло право на бюджетне відшкодування.

Проте тут слід урахувати деякі обмеження. Важливо, щоб сума ОЗ до відшкодування:

— за підсумками квітня фактично була сплачена (у цьому випадку все добре — імпортний ПДВ, що утворив ОЗ, оплачено);

— не перевищувала ліміту реєстрації, заявленого у спецполі ряд. 22.1 декларації за квітень.

Щоправда, якщо в якихось періодах після квітня цей «мінус» уже погасив ряд. 18 декларації, то заявляти до БВ можна залишок після такого погашення, який залишився.

Зверніть увагу! Сума відшкодування «свіжого» ВЗ (сформованого після 01.02.2015 р.), заявленого через УР, урахується при розрахунку ліміту реєстрації ( п. 9 Порядку № 569). Точніше на дату подання УР зменшить ваш ліміт реєстрації.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити