(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 23
  • № 22
  • № 21
  • № 20
  • № 19
  • № 18
  • № 17
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
18/19
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Березень , 2015/№ 24

Мораторій на перевірки: і на податкові теж?

Чи поширюється у 2015 році «перевірочний» мораторій на податкові перевірки?

Так, поширюється. Обґрунтуємо цей висновок.

Ми знаємо, що правило мораторію на перевірки встановлене п. 3 розд. ІІ Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII (далі — Закон № 71).

На нашу думку, в цьому пункті названо вичерпні випадки, коли правило мораторію на перевірки не застосовується. А саме: цей мораторій не стосується перевірок:

(1) суб’єктів господарювання, які виробляють, імпортують або продають підакцизні товари;

(2) перевірок:

(а) дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій;

(б) повноти нарахування та сплати ПДФО і ЄСВ;

(в) відшкодування ПДВ.

Тож в усіх інших випадках суб’єкти господарювання справді можуть бути вільними від податкових перевірок. Звичайно, якщо у них за 2014 рік був дохід менше 20 млн грн.

Ви запитаєте, як податківці будуть визначати цей дохід? У своєму листі від 28.01.2015 р. № 2463/7/99-99-22-02-04-17 вони рекомендують платникам податку на прибуток визначати цей показник виходячи з декларації за 2014 рік.

На нашу думку, аналогічним чином і для єдиноподатників цей показник буде визначатися виходячи з «єдиноподаткової» декларації, а не за фінансовою звітністю.

А як же бути із Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 р. № 76-VIII (далі — Закон № 76)? Адже він виключає Державну фіскальну службу з переліку тих органів, які мали б питати у Кабміну дозвіл на перевірку ( п. 8 розд. ІІІ Закону № 76).

На нашу думку, Закон № 71 і  Закон № 76 говорять про різні мораторії на різних умовах. І Закон № 71 має переважну силу. А в ньому ідеться про мораторій на перевірки будь-яких контролюючих органів. І ДФСУ в тому числі. Тому якщо у вас: (1) дохід в межах 20 млн грн. і (2) якщо йдеться не про виняткові перевірки, встановлені Законом № 71, — вважаємо, що податкова не може перевіряти вас без дозволу Кабміну, рішення суду або у випадках, що їх встановлено Кримінальним процесуальним кодексом України від 13.04.2012 р. № 4651-VI.

Також, користуючись нагодою, зауважимо: податківці вважають, що мораторій на перевірки не поширюється на: (1) зустрічні звірки (п. 73.5 ПКУ); (2) документальні перевірки, розпочаті до 01.01.2015 р.; (3) перевірки платників, які невчасно і до початку перевірки подали декларацію з податку на прибуток (див. лист ДФСУ від 28.01.2015 р. № 2463/7/99-99-22-02-04-17).

Докладніше про нові реалії мораторію читайте у «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 12, с. 25.

мораторій, перевірки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті