Строк випробування відпустці не перешкода: привілеї для сумісників

В обраному У обране
Друк
Клиженко Яна, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Травень, 2015/№ 39
Сумісник під час випробування просить надати йому відпустку у зв’язку з відпусткою за основним місцем роботи. Чи має він на це право?

Як і основному працівнику, суміснику можна встановити строк випробування при прийнятті на роботу. При цьому працівники, які проходять випробування, користуються тими самими правами, що й інші працівники. Зокрема, з відома роботодавця такому працівнику може бути надана щорічна відпустка.

За загальним правилом, право на щорічну відпустку повної тривалості в перший рік роботи настає у працівника після закінчення 6 місяців безперервної роботи на підприємстві. Як розраху­вати кількість днів відпочинку, якщо працівник не відпрацював 6 місяців, читайте в «відпускному» спецвипуску «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 33, с. 23.

Однак для сумісників є «поступки»:

по-перше, щорічні відпустки їм надають одночасно з відпусткою за основним місцем роботи;

по-друге, за бажанням працівника-сумісника відпустка повної тривалості може бути надана йому навіть тоді, коли він відпрацював у роботодавця менше 6 місяців (п. 6 частини сьомої ст. 10 Закону про відпустки).

Інакше кажучи, навіть під час випробування сумісник має право на відпустку повної тривалості, якщо в цей період він перебуває у відпустці за основним місцем роботи.

Зауважте: якщо тривалість відпустки за основним місцем роботи перевищує тривалість відпустки за сумісництвом, то за бажанням сумісника йому надають відпустку без збереження зарплати на строк до закінчення відпустки за основним місцем роботи (п. 14 частини першої ст. 25 згаданого вище Закону).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити