Використовуєте «старі» забезпечення? Зменшуйте фінрезультат

В обраному У обране
Друк
Дзюба Наталія, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Квітень, 2016/№ 33

висновок документа


Фінрезультат до оподаткування зменшується:

— на суму витрат, відшкодованих за рахунок «старих» резервів, сформованих у бухобліку до 01.01.2015 р. (крім резерву на відпустки працівникам і резерву сумнівних боргів), а також

— на суму коригування (зменшення) таких «старих» резервів і забезпечень, на яку збільшується фінрезультат до оподаткування відповідно до правил бухгалтерського обліку

Ми вже звертали увагу наших читачів і раніше, що у високодохідних платників, а також у добровольців, які побажали коригувати свій фінрезультат на різниці, проблем зі «старими» перехідними резервами, сформованими для гарантійного обслуговування та ремонту, немає (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 34, с. 28). Підтвердили це й податківці.

Вони цілком правильно зауважили, що «старі» резерви, сформовані до 01.01.2015 р., не включалися до складу витрат при визначенні об’єкта обкладення податком на прибуток за колишніми правилами. Водночас нагадаємо, що в бухобліку вся сума резерву при його формуванні одразу потрапила у витрати (Дт 23, 91, 93 — Кт 473).

Тому, щоб відновити «баланс», користуючись п.п. 139.1.2 ПКУ, бухгалтерський фінрезультат неодмінно слід зменшити на суму витрат, що відшкодовуються за рахунок «старих» гарантійних резервів.

Зменшити фінрезультат можна без проблем і при коригуванні (зменшенні) гарантійного резерву, коли в бухобліку сума недовикористаного «старого» гарантійного резерву включається до доходу і збільшує фінрезультат.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити