Використовуєте «старі» забезпечення? Зменшуйте фінрезультат

Дзюба Наталія, податковий експерт

висновок документа


Фінрезультат до оподаткування зменшується:

— на суму витрат, відшкодованих за рахунок «старих» резервів, сформованих у бухобліку до 01.01.2015 р. (крім резерву на відпустки працівникам і резерву сумнівних боргів), а також

— на суму коригування (зменшення) таких «старих» резервів і забезпечень, на яку збільшується фінрезультат до оподаткування відповідно до правил бухгалтерського обліку

Ми вже звертали увагу наших читачів і раніше, що у високодохідних платників, а також у добровольців, які побажали коригувати свій фінрезультат на різниці, проблем зі «старими» перехідними резервами, сформованими для гарантійного обслуговування та ремонту, немає (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 34, с. 28). Підтвердили це й податківці.

Вони цілком правильно зауважили, що «старі» резерви, сформовані до 01.01.2015 р., не включалися до складу витрат при визначенні об’єкта обкладення податком на прибуток за колишніми правилами. Водночас нагадаємо, що в бухобліку вся сума резерву при його формуванні одразу потрапила у витрати (Дт 23, 91, 93 — Кт 473).

Тому, щоб відновити «баланс», користуючись п.п. 139.1.2 ПКУ, бухгалтерський фінрезультат неодмінно слід зменшити на суму витрат, що відшкодовуються за рахунок «старих» гарантійних резервів.

Зменшити фінрезультат можна без проблем і при коригуванні (зменшенні) гарантійного резерву, коли в бухобліку сума недовикористаного «старого» гарантійного резерву включається до доходу і збільшує фінрезультат.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі