«Алкогольно-тютюнові» звіти: вивчаємо нові форми Ви вже знаєте*, що Мінфін наказом від 11.02.2016 р. № 49 (далі — наказ № 49) затвердив новий пакет звітності про виробництво та обіг спирту, алкоголю і тютюну, а також порядки їх заповнення. Як і планувалося, цей наказ опубліковано в бюлетені «Офіційній вісник України» від 22.03.2016 р. № 21, і 22.04.2016 р. він набув чинності. Отже, звітувати за квітень потрібно буде вже за новими формами. Поспішаємо ознайомити вас зі змінами!
Чи звітувати «неприбутковим» за I квартал? Одразу після закінчення I кварталу придивимося ближче до неприбуткових організацій (НПО), точніше, до їх звітності. Чи потрібно «неприбутковим» звітувати за квартал (яким органам яку звітність подавати)? Давайте з’ясовувати.
Держдивіденди-2016: платежі зростають У 2016-му виросли держдивіденди. Сплачувати їх доведеться у підвищеному розмірі. Про те, які підприємства та як відраховують державі дивіденди, зараз і поговоримо.
«Фіґаро на ЄП, Фіґаро на загальній системі» — що з доходами? Цього року ми вже обговорювали питання обліку перехідних доходів у платників, які змінюють систему оподаткування із загальної на спрощену і навпаки*. Враховуючи стільки ж непорушну, скільки й часом нелогічну позицію податківців, знову звертаємося до цієї теми.
Як витрати на відрядження «перетворюються» на додаткове благо Приводом для написання цієї статті став лист нашого читача, в якому було викладено ось таку ситуацію. Підприємство у грудні 2015 року направило у відрядження фізичну особу, з якою було укладено договір підряду на виконання робіт в іншому місті. Для цих цілей їй видали аванс, а потім на підставі авансового звіту відшкодували вартість проїзду, проживання та добові. Суму винагороди за договором підряду відобразили в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ, а витрати на відрядження — ні. Чи правомірні дії підприємства?
«Натуральний» коефіцієнт: виправляємося і не застосовуємо* Підприємство не нарахувало, не утримало та не сплатило до бюджету ПДФО і ВЗ з виплаченого фізособі — непрацівнику підприємства доходу у вигляді додаткового блага. Помилка виявлена і виправляється самостійно. Чи потрібно при визначенні бази обкладення ПДФО застосовувати «натуральний» коефіцієнт, установлений
п. 164.5 ПКУ?
«Запізнілі» акти в бухгалтерському та податковому обліку У 1 кварталі 2016 року провели «запізнілі» акти за 2015 рік: відобразили проводку Дт 441 — Кт 92. Чи можна у складі декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2016 року уточнити 2015 рік і збитками, що утворилися в результаті уточнення, зменшити прибуток 1 кварталу?
Обліковуємо відсотки за кредитом, що капіталізуються Підприємство з лютого 2016 року виготовляє складне технологічне обладнання для власних потреб за рахунок кредитних коштів. Передбачуваний строк виготовлення та введення обладнання в експлуатацію — 01.07.2016 р. Як облікувати суму відсотків за кредитом у бухгалтерському та податковому обліку?
Повертаємо поліпшену оренду: база для ПЗ Підприємство орендувало приміщення офісу. З дозволу орендодавця ми провели його поліпшення (установили броньовані двері). Проте зараз, зважаючи на втрату частини ринку та переїзд до іншого району, розриваємо договір оренди достроково. Як у ПДВ-обліку відобразити передання поліпшеного об’єкта оренди, якщо компенсації від орендодавця не буде?
Як справити вдале враження: стратегії самопрезентації «Ну що, друзі, скажіть, як думаєте, мені вдалося справити на них враження?» — напевно, таке запитання задавала після свого виступу, знайомства з важливими партнерами, переговорів та зустрічей кожна людина. Нам дуже важливо подобатися іншим людям, виглядати в їх очах компетентними і статусними. Як цього досягти? Використовуйте стратегії самопрезентації!
Зміни у порядку реєстрації платників ПДВ Мінфін наказом від 18.03.2016 р. № 373 вніс зміни до
Положення про реєстрацію платників ПДВ, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1130.
Передача пального підрядникам є реалізацією ДФСУ у листі від 24.03.2016 р. № 6497/6/99-99-19-03-03-15 роз’яснює: якщо замовник на підставі договорів про надання послуг із власної сировини передає пальне (здійснює його відпуск, відвантаження) для заправки техніки, що належить підряднику, то такі операції підпадають під визначення «реалізація пального». Тому такому замовнику необхідно зареєструватися платником акцизного податку.
Коли можна не подавати декларації зі «спецводоренти» ДФСУ у Базі знань (категорія 121.06) роз’яснює: якщо суб’єкт господарювання з початку звітного року використовуватиме воду виключно для задоволення власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, то такий платник може написати заяву до відповідного контролюючого органу про відсутність у нього у звітному році об’єкта оподаткування рентною платою та не подавати податкові декларації з рентної плати.
Про коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства ДФСУ у листі від 29.03.2016 р. № 10529/7/99-99-15-04-01-17 інформує платників рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин про коефiцiєнти рентабельностi для застосування платниками цієї плати пiд час обчислення податкових зобов’язань у 2016 роцi.