Отримали збитки? Уся сума відсотків «пов’язаному» нерезиденту збільшує фінрезультат!

В обраному У обране
Друк
Дзюба Наталія, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Квітень, 2016/№ 33

висновок документа


Якщо сума показників фінрезультату до оподаткування, фінансових витрат та суми амортизаційних відрахувань має від’ємне значення (у тому числі за рахунок від’ємного значення фінрезультату), то фінрезультат збільшується на всю суму нарахованих відсотків за борговими зобов’язаннями, що виникли за операціями з пов’язаними особами — нерезидентами

У високодохідних платників, а також у малодохідників-добровольців, які побажали коригувати свій фінрезультат на різниці, при нарахуванні відсотків за операціями з пов’язаними особами-нерезидентами є свої обмеження — за ними можуть з’являтися різниці.

Згідно з п. 140.2 ПКУ фінрезультат до оподаткування збільшується на суму перевищення відсотків за кредитами, позиками та іншими борговими зобов’язаннями, нарахованими в бухобліку, над 50 % суми фінансового результату до оподаткування, фінансових витрат та амортизаційних відрахувань за даними фінзвітності звітного податкового періоду, в якому відбувається нарахування відсотків.

Ще раніше ми попереджали, що при розрахунку різниці за відсотками враховується будь-який отриманий фінрезультат — як у вигляді прибутку, так і у вигляді збитку. І якщо після підсумування всіх трьох показників (фінрезультату, фінвитрат і амортвідрахувань) зберігається від’ємне значення, то фінрезультат за збитковим підприємством доведеться збільшити на всю суму нарахованих відсотків (детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 100, с. 34).

Аналогічні висновки в цьому листі зробили й податківці.

Отже, якщо у платника податку на прибуток, який коригує фінрезультат на різниці, за рядком 02 декларації з прибутку збиток, крім того від’ємний фінрезультат зберігається і після додавання до нього суми фінансових витрат і амортвідрахувань, то в ряд. 3.1.1 додатка РI до декларації з податку на прибуток слід записати всю суму нарахованих відсотків «пов’язаному» нерезиденту.

Тобто для підприємства в такому разі діє обмеження щодо віднесення відсотків на витрати.

Проте вже в наступних звітних періодах відсотки, що не «зіграли», можна врахувати в податковому обліку за правилами п. 140.3 ПКУ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити