(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 34
 • № 32
 • № 31
 • № 30
 • № 29
 • № 28
 • № 27
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
6/23
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Квітень , 2016/№ 33

Хто крайній на зменшення? Податок, сплачений за кордоном

http://tinyurl.com/yyxov48d

висновок документа


Розмір суми податку, отриманого з іноземних джерел, на який можна зменшити суму податку, що підлягає сплаті в Україні, розраховується з урахуванням формули (!) не більше її позитивного значення.

Не передбачено зарахування перевищення сум податків, сплачених за кордоном, у зменшення податкових зобов’язань з податку на прибуток у наступних звітних періодах

На суму податків, сплачених за кордоном, платник податку на прибуток може зменшити нарахований у звітному періоді податок на прибуток. Право на такий залік дає п.п. 141.4.9 ПКУ. Нагадаємо, що залік можливий: (1) за наявності письмового підтвердження контролюючим органом іншої держави факту сплати податку і (2) за наявності чинного міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування.

Спеціального рядка у «зменшуючому» податок на прибуток додатку ЗП до декларації немає. У свою чергу, податківці дали «добро» на відображення «закордонних» сум податків у додатку ЗП ще при складанні декларації за 2015 рік (див. листи ДФСУ від 28.01.2016 р. № 2779/7/99-99-19-02-01-17, ГУ ДФС у Запорізькій обл. від 14.01.2016 р. № 108/10/08-01-15-02-11).

Так от, як і при минулому декларуванні податківці рекомендують на суму «закордонних» податків збільшити безпосередньо показник ряд. 16 додатка ЗП і, керуючись п. 46.4 ПКУ, розшифрувати суми, що формують значення цього рядка, у спеціально відведеному полі декларації.

При цьому в зазначеному листі вони додатково пояснили черговість зменшення податку на прибуток. Прибуток зможе зменшити тільки сума податків, сплачених за кордоном, що виявиться не більше позитивного значення, розрахованого за такою формулою: (ряд. 06 + ряд. 08 + ряд. 10 + ряд. 12 + ряд. 15 декларації) - (ряд. 16.1* + ряд. 16.2 + + ряд. 16.3.1 додатка ЗП).

* З 01.01.2016 р. цей рядок не заповнюємо, оскільки щомісячні авансові внески не сплачуємо ( п. 9 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ, детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 5, с. 7).

Зауважимо, що в ПКУ немає жорсткої прив’язки до черговості всіх зменшувачів податку на прибуток, зібраних у додатку ЗП (тобто в якій послідовності зменшувати нарахований податок). Проте діяти, судячи з усього, слід за рядками цього додатка «згори-вниз», тобто першими на черзі будуть суми податку на нерухомість (ряд. 16.2), другими — дивідендні авансові внески (ряд. 16.3). А ось суми податку, сплаченого за кордоном, податок на прибуток, розрахований у декларації за I квартал 2016 року, зменшуватимуть останніми.

І якщо суми податку на прибуток не вистачить, то зараховувати суму не перекритих закордонних податків у зменшення податку на прибуток у наступних звітних періодах не можна ( п.п. 141.4.9 ПКУ).

Проте списувати з рахунків суму закордонподатків, що не «зіграла» у декларації за I квартал 2016 року, не варто. Вона ще може взяти участь у зменшенні податку на прибуток у наступних звітних періодах у межах року, тобто за півріччя, три квартали і, нарешті, рік. І тільки те, що у вас залишиться не перекритим податком на прибуток за підсумками року, пиши пропало!

Щоправда, у проекті** нового додатка ЗП для сум податків, сплачених за кордоном, уже задумано окремий «закордонний» ряд. 16.1. Тобто у «світлому» майбутньому сплачені за кордоном податки мають бути першими у черзі на зменшення податку на прибуток.

** Див. за посиланням http://sfs.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2016-rik/66992.html

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
сплата податку за кордоном додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті