Дотримуєтеся форми — порушень немає

В обраному У обране
Друк
Адамович Наталія, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Грудень, 2016/№ 98
У додатку Д2 слід розшифровувати від’ємне значення за періодами. Податківці пропонують свої правила заповнення. Які наслідки нас очікують за невиконання цих правил?

За методичні помилки, допущені платником при заповненні додатків до декларації з ПДВ (що не торкнулися показників самої декларації), під час перевірки податківці можуть накладати на посадових осіб адмінштраф за ст. 1631 КпАП. Проте застосувати цей штраф за «іншу» методику заповнення додатка Д2 податківці навряд чи зможуть.

Ані в ПКУ, ані в Порядку № 21 спеціальні правила заповнення додатка Д2 (порядок розшифровки від’ємного значення і черговість його заліку з податковими зобов’язаннями поточного періоду) не прописані. Це, до речі, визнають і самі контролери, пропонуючи свої порядки заповнення додатка Д2 (див. лист ДФСУ від 22.07.2016 р. № 15908/6/99-99-15-03-02-15). А оскільки немає правил — немає й порушення.

Отже, якщо ви заповнюєте додаток Д2 по-своєму, урозріз з рекомендаціями податківців (наприклад, ставите від’ємне значення не за хронологією, пропонованою податківцями), нічого страшного. Головне при цьому, щоб ви не порушили приписи самої форми цього додатка Д2.

Дотримуватися рекомендацій податківців чи ні, вирішувати, безумовно, тільки вам. Як заповнювати додаток Д2 «в ногу» з рекомендаціями податківців, див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 70, с. 22.

Зауважимо! Не вважатиметься помилкою, якщо ви вирішите змінити методику розшифровки і заліку ВЗ, та в наступному періоді заповнюватимете додаток Д2 по-іншому, наприклад, дотримуючись рекомендацій податківців.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити