Зарахувати у сплату податку на прибуток і відобразити це у ЗП

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2016/№ 12
ДФСУ у своєму листі від 28.01.2016 р. № 2279/7/99-99-19-02-01-17 виклала порядок, у якому відбувається зарахування у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток сум: (1) авансових внесків при виплаті дивідендів; (2) податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел.

Перша ситуація детально розглядалася у статті «Дивіденди-2016: кому — прибутки, а кому — суцільні податки...» («Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 11, с. 23). Тому зупинимо свою увагу на другій. Суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні. Зараховувати податок на «закордонний» прибуток можна у сумі, що не перевищує податок на «український» прибуток звітного періоду ( п.п. 141.4.9 ПКУ).

Аби скористатися правом на залік податку згідно з п.п. 141.4.9 ПКУ, потрібні: (1) письмове підтвердження податкового органу країни нерезидента; (2) наявність чинного міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування.

Якщо зазначені вимоги платником дотримано — він може зменшувати податок на «український» прибуток на суму податку на прибуток, сплаченого за межами митної території України.

Для цього потрібно суму податку на «закордонний» прибуток, на яку платник хоче зменшити податкові зобов’язання, відобразити у додатку ЗП. Але як це зробити, якщо ані рядок 16.1, ані рядок 16.2, ані рядок 16.3 додатка ЗП не передбачають, аби у них відображалися такі суми? Податківці рекомендують збільшити показник рядка 16 додатка ЗП на суму «закордонного» податку на прибуток і, керуючись п. 46.4 ПКУ, розшифрувати суми, із яких сформовано показники рядка 16 додатка ЗП, у спеціально відведеному полі декларації.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити