Декларуємо січневий «роздрібний» акциз із продажу ПММ

В обраному У обране
Друк
Голенко Олександр, шеф-редактор
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2016/№ 13
Лист ДФСУ від 03.02.2016 р. № 3495/7/99-99-19-03-03-17

висновок документа


Роздрібні продавці пального повинні відзвітувати за січень за старою формою плюс додаток 9 до неї — з розшифровкою розрахунків за ставкою 0,042 євро за 1 літр реалізованого пального

Загалом було зрозуміло одразу, що бюрократична машина Мінфіну не встигне своєчасно відреагувати на раптову заміну з 01.01.2016 р. ставки «роздрібного» акцизу з реалізації пального з адвалорних 5 % на 0,042 євро за 1 літр (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 5, с. 32).

Тому нікого не здивувала зроблена в цьому листі традиційна в подібних ситуаціях пропозиція податківців, від якої, як-то кажуть, «не можна відмовитися»: роздрібним продавцям пального, яких торкнулася зміна ставки, за січень 2016 року треба відзвітувати за старою (наразі чинною) формою декларації акцизного податку, затвердженою наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 14.

Але й Мінфін не ликом шитий. Він формалізував регламентовану п. 46.4 ПКУ процедуру подання платником доповнення до цієї декларації таким чином: воно подається не взагалі в довільній формі, як написано в ПКУ, а за зразком додатка 9 до цього ж наказу.

Словом: у листі не сказано нічого нового щодо того, що платник тільки «роздрібного» акцизу заповнює та подає тільки додаток 6 (за числом точок реалізації), а в самій декларації крім її загальнообов’язкової частини — заповнює тільки розділ Ґ.

Натомість найважливіша інформація зарита у прикладі (який є частиною листа) заповнення додатка 9. Дивіться. Тут податківці абсолютно однозначно відповідають на запитання, що виникло у зв’язку з установленням ставки в євро: використовувати для перемножування на літри слід неокруглену її величину (згідно з розмірністю даних офіційного курсу НБУ — з точністю до шостого знака після коми в розрахунку за 1 грн.), а округлювати до копійок уже результат перемноження* — тобто загальну суму «роздрібного» акцизу за конкретним видом пального, реалізованим на конкретній АЗС.

* Числовий приклад див. на с. 42.

Інакше кажучи, ставка акцизного податку з роздрібного продажу пального за 1 літр протягом першого календарного кварталу 2016 року дорівнює: 0,042 х 25,462988 = 1,069445496 (грн.). При цьому за логікою податківців не можна відкидати жодного з дев’яти знаків після коми! До речі, розраховані таким чином в додатку 9 загальні суми «роздрібного» акцизного податку з конкретного виду пального, реалізованого на конкретній АЗС, потім слід округлити ще раз — уже до цілих гривень, і саме так відобразити їх у графі 7 за відповідним (конкретному виду пального) рядком додатка 6, причому графи 3, 4, 5 та 6 у цьому самому рядку не слід заповнювати взагалі.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити