(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 14
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/15
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2016/№ 15

Строк давності для виправлення ПДВ-помилок: 365 чи 1095 днів

Лист ДФСУ від 26.01.2016 р. № 1465/6/99-95-42-01-15

висновок документа


Платник, який допустив помилку у податковій звітності, а саме — часткове включення сум ПДВ до складу податкового кредиту декларації з ПДВ на підставі отриманої податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН, — має право подати уточнюючий розрахунок у межах строку 1095 днів і виправити неправильно відображені показники

У листі, що коментується, податківці порушили питання про строк виправлення помилок з ПДВ, якщо помилка полягає в заниженні податкового кредиту через невідображення/недовідображення сум ПДВ з податкових накладних.

Здавалося б, які можуть бути питання, якщо в ПКУ чітко прописано строк виправлення для будь-яких помилок і в загальному випадку він становить 1095 днів ( п. 50.1, ст. 102 ПКУ).

Однак податківці наполегливо «проштовхують» свій строк давності для виправлення деяких ПДВ-помилок, коли платники забули (не врахували, втратили) у повному обсязі суми податкового кредиту з податкових накладних. У таких випадках вони скорочують загальний строк (1095 днів) до 365 днів, мотивуючи це положеннями п. 198.6 ПКУ. Мовляв, ця норма забороняє відображати «забуті» суми податкового кредиту після закінчення 365 днів з дня складання податкової накладної.

Так було і за часів «старих» 365 днів (до 01.01.2015 р.), схоже, на це ж натякає й сьогоднішній лист. Адже в ньому дозволяється скористатися строком «1095», якщо податкова накладна була врахована в декларації, але в помилковій сумі. Отже, якщо не врахували податкову накладну зовсім-зовсім, то пиши-пропало після закінчення 365 днів.

З такою позицією податківців, звичайно, хочеться посперечатися. Адже п. 198.6 ПКУ обмежує 365 днями відображення сум ПДВ саме у складі податкового кредиту поточного періоду, а про помилки там жодного слова. Інакше кажучи, ми згодні, дійсно, не можна показати такі суми ПДВ у ряд. 10.1 поточної декларації, але можна йти шляхом виправлення помилки: подавати уточнюючий розрахунок. До речі, тепер уже офіційно в п. 1 розд. VI Порядку № 21* прописано, що ПДВ-помилки виправляються тільки в один спосіб — через подання УР як самостійного документа.

* Порядок заповнення та подання податкової звітності з ПДВ, затверджений наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 13, с. 13).

Тим, хто бажає спорити, можна вдатися до презумпції правомірності ( п.п. 4.1.4, п. 56.21 ПКУ). Як додатковий аргумент пригадати, як уже під завісу 2014 року несподівано з’явився досить ліберальний лист: податківці роз’яснили, що виправляти помилки (у тому числі уточнювати НК) можна протягом строку давності — 1095 днів (лист ДФСУ від 10.10.2014 р. № 4828/6/99-99-19-03-002-15; консультація у «Віснику Міністерства доходів і зборів України», 2014, № 39, с. 53).

Спорити, звичайно, можна, якщо ціна питання висока. Інакше втратите тільки час і нерви. Легше вже проводити всі податкові накладні хоч на копійку, а потім користуватися строком 1095 днів, якщо, звичайно, податківці не виявлять за звірками невідповідність раніше. Ну і в ідеальному випадку, все ж таки не забути податкові накладні на строк більше ніж 365 днів.

ПДВ, помилки, строк давності додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.