(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 92
  • № 91
  • № 90
  • № 89
  • № 88
  • № 87
  • № 86
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/16
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2016/№ 93

Авансовий внесок за рахунок переплати? Так, причому «автоматом»!

За матеріалами категорії 102.24 Бази знань*

* Див. на сайті ДФСУ (zir.sfs.gov.ua) в розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс».

висновок документа


Переплата з податку на прибуток зараховується в рахунок сплати авансового внеску, нарахованого у звітності за три квартали 2016 року, в автоматичному режимі (без заяви платника)

Як ви вже зрозуміли, у роз’ясненні, що коментується, податківці розповіли про те, як зарахувати переплату з податку на прибуток у рахунок авансового внеску, нарахованого при декларуванні «триквартального» прибутку.

Нагадаємо, що такий авансовий внесок (у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого в податковій звітності за три квартали 2016 року) нараховують і сплачують тільки «квартальні» «прибутківці». Розрахувати його потрібно було у звітності за три квартали. А сплатити треба до 31.12.2016 р. (детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 83, с. 5).

Зауважте: сума такого авансового внеску є узгодженим грошовим зобов’язанням і за його несплату в установлений строк платник притягується до відповідальності згідно зі ст. 123 ПКУ ( п. 38 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ). Тобто за несплату авансового внеску на платника накладуть штраф у розмірі 25 % несплаченої суми. Отже, забувати про його сплату не варто.

Але платники, які мають переплату з податку на прибуток, із цього приводу можуть не перейматися. Хоча зовсім не переживати можуть тільки ті платники, в яких «прибуткова» переплата повністю «перекриває» авансовий внесок. Якщо ж переплата менше авансового внеску — не турбуватися можна тільки в частині, покритій переплатою. Адже податківці запевняють: переплата з податку на прибуток зарахується в рахунок сплати авансового внеску (у межах суми переплати) в автоматичному режимі. Жодних заяв для цього подавати не потрібно.

Відповідну можливість забезпечує п.п. «а» абзацу третього п. 87.1 ПКУ, згідно з яким сплата грошових зобов’язань може бути здійснена в тому числі й за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника).

До речі, «прибутковий» авансовий внесок і сам податок на прибуток податківці розглядають як один і той самий платіж. Оскільки наказ Мінфіну «Про бюджетну класифікацію» від 14.01.2011 р. № 11 у чинній редакції окремих кодів бюджетної класифікації для обліку надходжень авансових внесків не передбачає.

Отже, сплата авансових внесків (за відсутності або недостатності переплати) здійснюється платниками на бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку податку на прибуток.

Крім того, пам’ятайте: сплата грошових зобов’язань може також здійснюватися і за рахунок помилково/надміру сплачених сум за іншими платежами** ( п.п. «б» абзацу третього п. 87.1 ПКУ). Але в цьому випадку без заяви не обійтися.

** Якщо така помилково/надміру сплачена сума виникла не раніше ніж за 1095 днів до дати подання заяви.

Майте на увазі: така заява складається в довільній формі ( п. 43.4 ПКУ), а залік здійснюється протягом двадцятиденного строку з дня її подання ( п. 43.5 ПКУ). Отже, якщо бажаєте «погасити» «триквартальний» авансовий внесок «чужою» переплатою — подайте заяву заздалегідь.

авансовий внесок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ми сподіваємося, що ця стаття була для Вас корисною.

Щоб отримати можливість читати журнал «Податки та бухгалтерський облік» повністю в будь-який час і з будь-якого носія, просто оформіть передплату на видання!

 

Передплата на «Податки та бухгалтерський облік» це:

  • доступ до всіх номерів журналу та фахової літератури в будь-який час
  • читання журналу з будь-яких електронних носіїв
  • можливість обговорювати і ставити запитання експертам редакції абсолютно безкоштовно.

Передплатити «Податки та бухгалтерський облік»

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.