Теми статей
Обрати теми

Додаток 6 (Д6)

Адамович Наталія, податковий експерт, Альошкіна Наталя, податковий експерт, Вишневський Михайло, податковий експерт, Солошенко Людмила, податковий експерт

Це додаток-довідка. Він складається з двох таблиць.

У таблиці 1 розшифровується поопераційно рядок 5 з розділу I декларації. Тобто розкривається інформація про наявність у платника ПДВ необ’єктних ( ст. 196 ПКУ), безПДВшних (операції з постачання послуг нерезидентам, місце постачання яких визначене за межами митної території України) і пільгованих операцій ( ст. 197, підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, міжнародні договори).

У зв’язку з цим візуально таблиця 1 поділена на три частини. При цьому загальний результат операцій у цій таблиці повинен відповідати рядку 5 декларації.

Таблиця 1. Пільгові операції в додатку Д6

№ з/п

Назва операції

Пункт (підпункт), стаття Кодексу

Сума, грн.

Операції, що не є об’єктом оподаткування (стаття 196 розділу V Кодексу)

У графі 2 відображається назва необ’єктної операції так, як вона сформульвана у ст. 196 ПКУ, у графі 3 — норма ПКУ, що визначає операцію як необ’єктну, а у графі 4 — обсяг постачання (загальною сумою за конкретною необ’єктною операцією, без розшифровки за контрагентами).

Зверніть увагу! Додаток Д6 стосується саме постачань, а не придбань.

Отже, у цьому додатку, наприклад, розшифровуються тільки обсяги пільгового вивезення товарів (що не перевищує 150 євро), згідно з п. 196.1 16 ПКУ (див. підкатегорію 101.20 БЗ). А ось обсяги пільгового ввезення товару з вартістю, що не перевищує 150 євро, в декларації не відображаються і відповідно додатки Д6 не розшифровуються

Усього згідно із статтею Кодексу

Узагальнюючий рядок за цим видом операцій. У ньому відображається загальний обсяг необ’єктних постачань, які платник здійснив згідно зі ст. 196 ПКУ у звітному періоді. Ця сума буде складовою рядка 5 декларації

Операції з постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до пунктів 186.2, 186.3 статті 186 розділу V Кодексу за межами митної території України

У графі 2 відображається назва операції так, як вона сформульована в пп. 186.2, 186.3 ПКУ. У графі 3 — норма ПКУ, що визначає місце постачання для операції за межами митної території України (детальніше про те, як визначити місце постачання послуг, див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 61, с. 15). У графі 4 — обсяг постачання (загальною сумою за конкретною операцією з постачання послуг, без розшифровки за контрагентами)

Усього згідно із статтею Кодексу

Узагальнюючий рядок за цим видом операцій. У ньому відображається загальний обсяг постачань. Ця сума буде складовою рядка 5 декларації.

Зверніть увагу! Цей рядок може заповнюватися тільки в додатку Д6, що подається до декларації 0110. У додатку Д6 до декларацій 0121 — 0123/0130 цей рядок не заповнюється ( п.п. 6 п. 3 розд. V Порядку № 21)

Операції, які звільнені від оподаткування (стаття 197 розділу V Кодексу, підрозділ 2 розділу XX Кодексу, міжнародні договори (угоди))

У графі 2 відображається назва пільгованої операції так, як вона сформульована у ст. 197 ПКУ або в підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, або в міжнародній угоді, у графі 3 — норма ПКУ або міжнародна угода, що визначає пільгу з ПДВ для операції, а у графі 4 — обсяг постачання (загальною сумою за необ’єктною операцією, без розшифровки за контрагентами)

Усього згідно зі статтею Кодексу

Узагальнюючий рядок за цим видом операцій. У ньому відображається загальний обсяг постачань. Ця сума буде складовою рядка 5 декларації

Усього рядок 5 декларації

У цьому рядку зазначається загальний обсяг безПДВшних операцій. Тобто підсумовуються загальні обсяги з рядків «Усього згідно із статтею Кодексу», визначені у трьох частинах цього додатка. Він повинен відповідати значенню за рядком 5 декларації

Таблицю 2 заповнюють підприємства інвалідів, що отримали позитивне рішення на право користування пільгою з ПДВ (відповідно до п. 197.6 ПКУ, або відповідно до п. 8 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ). При цьому всі пільгові постачання спершу розшифровують у другій частині таблиці 1.

У самій же таблиці 2 підприємства інвалідів повинні кожного звітного періоду відображати свої «фактичні» дані за трьома критеріями, що дають право на застосування однієї з «інвалідних» пільг, а саме:

1) ЧПІ — відсоток інвалідів, які працювали на підприємстві за основним місцем роботи протягом попереднього звітного періоду (має становити не менше 50 % від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу такого підприємства);

2) ФОПІ — відсоток фонду оплати праці інвалідів у поточному періоді (має становити не менше 25 % від суми загальних витрат на оплату праці, що входять до складу витрат);

3) БВТ — відсоток витрат на переробку (безпосереднє виготовлення) товарів, послуг (повинен становити не менше 8 % від продажної ціни товарів, послуг). Детальніше про застосування пільги з ПДВ підприємствами інвалідів див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 67 — 68, с. 29.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі