(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 26
  • № 25
  • № 24
  • № 23
  • № 22
  • № 21
  • № 20
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/17
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Квітень , 2017/№ 27

Нерухомість у зоні АТО: законодавчі «гойдалки»…

висновок документа


Платник податку на прибуток може без штрафів та пені подати уточненки до декларацій за період АТО, щоб зняти витрати (2014 — 2016 рр.) і відкоригуватити зменшення податку на прибуток (2015, 2016 рр.) на суми «нерухомого» податку за об’єкти, розташовані на тимчасово окупованій території та/або в населених пунктах на лінії зіткнення. В іншому випадку — податківці застосовуватимуть штрафи згідно з п. 123.1 ПКУ.

Як про саму проблему, пов’язану з реалізацією приписів «зноворічного» п. 38.6 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, так і про подібний варіант її вирішення ви вже знаєте з «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 9, с. 14 і зі свіжішої 106.07 БЗ («Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 25, с. 3).

Лист, що коментується, прямо говорить тільки про «нерухомий» податок, який заднім числом став «необ’єктним» щодо об’єктів нерухомості із зони АТО на підставі зазначеного пункту ПКУ. Але ж нагадаємо, що в ПКУ є схожий п. 38.7 підрозд. 10 розд. ХХ, присвячений платі за землю. Там проблема по суті та сама — за винятком того, що суми цієї плати не зменшували податок на прибуток двічі — як за рахунок уключення до витрат, так і за рахунок зменшення власне суми податку (плата тільки потрапляла до витрат). Отже, виправити її вплив на показники «прибуткових» декларацій 2014 — 2016 рр. буде трохи простіше.

На жаль, будь-яке благе починання в результаті обертається для платників додатковими складнощами. Адже податківці, щоб вилучити «переплачений» АТО-податок на нерухомість із витрат (а також відкоригувати зменшення податку на прибуток), запропонували непростий варіант: через уточнення декларацій з прибутку. Одразу запитання, а як бути із фінзвітністю? Адже її не можна визнавати помилковою і коригувати. Однак, схоже, доведеться це зробити на догоду прибутку. ☹

Здавалося б, «добродійники» придумали «нульовий варіант»: з одного боку, платник «нерухомого» податку отримає сплачені раніше суми назад (як переплату), з іншого — виключить ці суми зі своїх колишніх декларацій з податку на прибуток. Технічно це означає: він самоусуне в них без штрафів і пені колишні «недоплати», що «утворилися» заднім числом, за 2014 — 2016 роки, про які він дізнався у 2017 році. Зрозуміло, при цьому йому доведеться доплатити податок на прибуток: за «мінус» витрат за лютий — грудень 2014 року (за аналогією з п.п. 266.8.1 ПКУ) і за «мінус» витрат і «мінус» зменшення податку на прибуток за 2015 — 2016 роки. Тобто для не збиткових у 2014 — 2016 роках платників податку на прибуток цей варіант виходить не таким уже «нульовим»… А сам «нерухомий» податок коригується через подання «нерухомих» уточненок (див. БЗ 106.07).

Погана новина: за законопроектом від 17.03.2017 р. № 6210 щойно ухвалено (але ще не підписано) Закон від 23.03.2017 р. № 1957-VIII, який передбачає скасувати повернення сплачених сум «нерухомого» податку (і плати за землю), що одержали статус переплати згідно з чинною (поки що) редакцією пп. 38.6, 38.7 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ. Ані повернення, ані заліку в рахунок інших податків — тільки в рахунок майбутніх зобов’язань з відповідного податку. І найгірше, що податок на нерухомість і плату за землю не повернуть грошима, а статус «переплати» за ними залишиться. Виходить, з витрат приберіть, а переплату якось потім зарахуєте в рахунок майбутніх зобов’язань за цими самими податками. Невже ж так вчинять з платниками?

Ось і зрозумій цих «добродійників»...

нерухомість, АТО, платник податку на прибуток, уточнююча декларація, податок на прибуток додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ми сподіваємося, що ця стаття була для Вас корисною.

Щоб отримати можливість читати журнал «Податки та бухгалтерський облік» повністю в будь-який час і з будь-якого носія, просто оформіть передплату на видання!

 

Передплата на «Податки та бухгалтерський облік» це:

  • доступ до всіх номерів журналу та фахової літератури в будь-який час
  • читання журналу з будь-яких електронних носіїв
  • можливість обговорювати і ставити запитання експертам редакції абсолютно безкоштовно.

Передплатити «Податки та бухгалтерський облік»

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до 3 email адрес: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.