(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 34
  • № 33
  • № 32
  • № 30
  • № 29
  • № 28
  • № 27
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/23
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Квітень , 2017/№ 31

«Штрафна» різниця: нефіскальні уточнення від фіскалів

податок на прибуток

висновок документа


Фінансовий результат до оподаткування не збільшується на суми штрафних (фінансових) санкцій і пені, нарахованих:

— контролюючими органами за порушення вимог податкового та іншого законодавства;

— на користь фізичних осіб (у тому числі фізичних осіб — підприємців) відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів

Ідеться про нову податкову різницю, якою платників обдарували з 01.01.2017 р., доповнивши ПКУ новим п.п. 140.5.11.

Тепер ви повинні збільшувати фінансовий результат податкового (звітного) періоду на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, нарахованих відповідно до цивільного законодавства і цивільно-правових договорів на користь:

— осіб, які не є платниками податку (крім фізичних осіб);

— платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 % згідно з п. 44 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ.

Узагалі-то, лист приємний.

По-перше, тому що тут податківці ще раз зазначили: різниці не стосуються штрафів, пеней, що нараховуються податківцями. Трохи раніше з таким самим висновком з’явилася БЗ 102.02.

Мало того, у цьому листі йдеться не тільки про штрафи «від ДФС», а й від інших контролерів. Тобто фіскали дали ясно зрозуміти, що не тільки штрафи від них самих не потрапляють у «зону» різниці, а й від інших контролерів теж, наприклад, за порушення трудового законодавства.

По-друге, вони зайняли хорошу, причому законну, позицію і повідомили в листі, що різниці не стосуються фізичних осіб, у тому числі й фізосіб-підприємців. Тобто якщо за свої порушення договірних зобов’язань ви «відстібуєте» підприємцям (навіть якщо вони єдиноподатники), то про різниці не хвилюйтеся.

Наша позиція була аналогічною (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 21, с. 11). А от позиція податківців тоді була невідома і ми обіцяли її донести, тільки-но щось з’явиться. Зараз виконуємо обіцянку. ☺

Від себе нагадаємо, що ця різниця «не для всіх», а стосується тільки високодохідників і тих добровольців-малодохідників, які побажали рахувати різниці.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
фінансовий результат, штрафні санкції, фінансові санкції, пеня, податкова різниця додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті