«Штрафна» різниця: нефіскальні уточнення від фіскалів

В обраному У обране
Друк
Яновська Наталія, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Квітень, 2017/№ 31
податок на прибуток

висновок документа


Фінансовий результат до оподаткування не збільшується на суми штрафних (фінансових) санкцій і пені, нарахованих:

— контролюючими органами за порушення вимог податкового та іншого законодавства;

— на користь фізичних осіб (у тому числі фізичних осіб — підприємців) відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів

Ідеться про нову податкову різницю, якою платників обдарували з 01.01.2017 р., доповнивши ПКУ новим п.п. 140.5.11.

Тепер ви повинні збільшувати фінансовий результат податкового (звітного) періоду на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, нарахованих відповідно до цивільного законодавства і цивільно-правових договорів на користь:

— осіб, які не є платниками податку (крім фізичних осіб);

— платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 % згідно з п. 44 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ.

Узагалі-то, лист приємний.

По-перше, тому що тут податківці ще раз зазначили: різниці не стосуються штрафів, пеней, що нараховуються податківцями. Трохи раніше з таким самим висновком з’явилася БЗ 102.02.

Мало того, у цьому листі йдеться не тільки про штрафи «від ДФС», а й від інших контролерів. Тобто фіскали дали ясно зрозуміти, що не тільки штрафи від них самих не потрапляють у «зону» різниці, а й від інших контролерів теж, наприклад, за порушення трудового законодавства.

По-друге, вони зайняли хорошу, причому законну, позицію і повідомили в листі, що різниці не стосуються фізичних осіб, у тому числі й фізосіб-підприємців. Тобто якщо за свої порушення договірних зобов’язань ви «відстібуєте» підприємцям (навіть якщо вони єдиноподатники), то про різниці не хвилюйтеся.

Наша позиція була аналогічною (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 21, с. 11). А от позиція податківців тоді була невідома і ми обіцяли її донести, тільки-но щось з’явиться. Зараз виконуємо обіцянку. ☺

Від себе нагадаємо, що ця різниця «не для всіх», а стосується тільки високодохідників і тих добровольців-малодохідників, які побажали рахувати різниці.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити