(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 34
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28
  • № 27
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/14
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Квітень , 2017/№ 33

Безоплатна передача: ПЗ із ПДВ один раз!

http://tinyurl.com/yyzzsupp
Податківці у Базі знань (категорія 101.05) зазначили, що операції з безоплатної передачі товарів/послуг платником ПДВ є об’єктом оподаткування ПДВ згідно із ст. 185 ПКУ. База оподаткування при цьому визначається за правилами, встановленими п. 188.1 ПКУ. Додаткове нарахування податкових зобов’язань (ПЗ) з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ не здійснюється.

Так само вони роз’яснюють наслідки безоплатної передачі нематеріального активу (БЗ, категорія 101.02).

Порядок складання податкових накладних (ПН) при безоплатному постачанні товарів/послуг описано у БЗ 101.17. У цьому разі слід скласти дві ПН: одну — на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, іншу — на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/балансової (залишкової) вартості/звичайної ціни над фактичною ціною.

Гадаємо, цю ліберальну позицію ДФСУ можна вважати остаточною. А лист від 12.01.2017 р. № 408/6/99-99-15-03-02-15 («Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 17, с. 4), де головні податківці рекомендували нараховувати ПЗ при безоплатних передачах двічі, — випадковим.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
безоплатна передача, платник ПДВ, податкові зобов’язання, нематеріальний актив додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті