(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/10
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Грудень , 2017/№ 101

Важливо! Міняємо номенклатуру одним РК

http://tinyurl.com/y3shyhhu
За матеріалами офіційного сайту ДФСУ*

* http://sfs.gov.ua/anonsi/17282.html.

висновок документа

Щоб змінити номенклатуру, до податкової накладної (ПН) треба скласти один розрахунок коригування (РК). У ньому з «-» зняти колишню номенклатуру і з «+» додати нову номенклатуру. При цьому рядки з «+» йдуть з наступними новими (!) номерами рядків, яких не було в ПН. У графі 2 «Причина коригування» записують: «Зміна номенклатури»

Приємне нове роз’яснення. На щастя, податківці позбулися своєї недавньої ідеї про два РК з «-» і з «+» (детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 99, с. 3). Тому можна заспокоїтися: для зміни номенклатури складати два РК не потрібно. Досить провести усі «номенклатурні» коригування в одному РК. Контролери роз’яснили, як заповнювати такий РК і як нумерувати рядки в ньому.

Як заповнювати РК. Щодо заповнення РК (окрім нумерації рядків, про що скажемо окремо) особливих нововведень немає. Тобто РК при зміні номенклатури заповнюють звичним способом (як заповнювали раніше, поки навколо РК «не заварилася каша»):

— рядком (рядками) з «-» знімають номенклатуру товарів/послуг, яка змінюється (анулюється);

— рядком (рядками) з «+» додають номенклатуру товарів/послуг, які фактично поставляються.

РК може бути дворядковим, трирядковим і т. п. багаторядковим — залежно від того, як змінюється номенклатура. В усіх рядках РК в гр. 2 «Причина коригування» записують: «Зміна номенклатури». Зверніть увагу: щоб реєстрація пройшла успішно, номенклатуру, що «знімається», в РК записуємо точнісінько так, якою вона була в ПН (без змін/скорочень). Це важливо!

Обмовимося: йдеться про зміну номенклатури у рамках передоплати. Вважаємо, що на відвантаження, не покрите передоплатою, треба складати нову ПН.

Як нумерувати рядки РК. Щодо нумерації «мінусових» рядків змін немає. Оскільки за допомогою РК «мінусують» рядки з ПН, їх переносять з тим же порядковим номером. Тобто по позиції, що «знімається», в гр. 1 РК проставляють той же номер, що в ПН.

А ось «плюсові» рядки (що додаються) тепер в РК нумерують по-іншому. Як? Увага (!): наступним порядковим номером, якого не було в ПН! Так, якщо в ПН були 2 позиції (товари А і В) і треба товар В поміняти на товари С і Д, в РК заповнимо три рядки:

— рядком з «-» знімемо товар В (з порядковим номером «2»),

— двома рядками з «+» додамо нові товари С і Д (з порядковими номерами «3» і «4», тобто з наступними новими порядковими номерами, яких не було в ПН).

Як пояснюють контролери, в ПН і в РК не можуть під одним і тим же порядковим номером враховуватися дві різні позиції. Тобто не може бути однаково пронумерованих рядків в РК. Сподіваємося, що на той час, коли ви читатимете про ці зміни, програмне забезпечення СЕА під нововведення вже буде налаштоване і без проблем пропускатиме «номенклатурні» РК.

Якщо одночасно міняються ціна/кількість. А на закінчення податківці нагадують: якщо одночасно змінюється ціна/кількість (без зміни номенклатури товарів/послуг), таке коригування показують в РК одним рядком. Тобто в РК одночасно заповнюють «кількісні» гр. 7, 8 і «цінові» гр. 9, 10. А до «порядкової» гр. 1 РК переносять номер з рядка ПН, що коригується.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
зміна номенклатури, розрахунок коригування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті