(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 12
  • № 11
  • № 10
  • № 09
  • № 08
  • № 07
  • № 06
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/20
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2017/№ 13

ЦПД-виплати «своїм»: фіскали дають неприбутківцям «добро»

висновок документа


Не вважаються розподілом доходу виплати неприбуткової організації (НПО) на користь її засновників (учасників), працівників, членів (у т. ч. на підставі цивільно-правового договору), якщо такі витрати є фінансуванням видатків на утримання, реалізацію мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами такої НПО

Для неприбуткових організацій новий рік починається з добрих новин. Нагадаємо, що наприкінці минулого року фіскали неприємно здивували неприбутківців. Вони заявили, що будь-яка виплата доходу засновнику (учаснику), працівнику або члену НПО на підставі цивільно-правового договору (ЦПД) вважається використанням доходу такої НПО для вигоди її учасника, тобто не за цільовим призначенням (див. лист ДФСУ від 03.10.2016 р. № 21415/6/99-99-15-02-02-15 // «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 89, с. 5 і листи ДФСУ від 14.11.2016 р. № 2366/2/99-99-15-02-02-10; від 30.11.2016 р. № 25817/6/99-99-15-02-02-15; від 23.12.2016 р. № 27822/6/99-99-15-02-02-15).

Ясна річ, що за такого підходу неприбуткова організація, яка здійснила зазначену виплату, підлягала би виключенню з «неприбуткового» Реєстру.

І ось нарешті у листі, що коментується, фіскали змінили свою думку. До речі, згодом аналогічний висновок пролунав ще й у листі ДФСУ від 13.01.2017 р. № 542/6/99-99-13-02-03-15. Отже, життя покращується! ☺

І що впадає в око: раніше податківці сухо цитували п.п. 133.4.1 ПКУ і дозволяли неприбутківцям лише виплати засновникам (учасникам), працівникам, членам такої організації на оплату праці (у т. ч. на оплату лікарняних) та інші «зарплатні» виплати.

Проте тепер на чільне місце контролери ставлять призначення витрат. Тому погоджуються з ЦПД-виплатами засновникам (учасникам), працівникам, членам організації, якщо такі витрати є фінансуванням видатків на (!) утримання, реалізацію мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами НПО. Адже такі витрати без сумніву мають цільовий характер. Тому умови перебування в лавах неприбутківців не порушуються.

Тож приємно, що податківці обрали інший курс. До речі, у деяких судових рішеннях суди також визнають право НПО здійснювати виплати за ЦПД (див., наприклад, постанову Львівського окружного адмінсуду від 27.11.2013 р. у справі № 813/7462/13-а)*.

* Див.: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/35693077.

Добре, що нелояльна до неприбутківців позиція ДФСУ кінця 2016 року наразі похитнулася. А щоб себе почувати впевненіше щодо «цивільно-правових» виплат засновникам, працівникам тощо, радимо неприбутківцям все ж отримати на свою адресу індивідуальну консультацію з висновком, аналогічним до того, який наведено у листі, що коментується. Або чекати на появу такої ж «загальної для всіх» консультації у Базі знань.

неприбуткова організація, цивільно-правовий договір, розподіл доходу, виплати додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті