Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Вносимо запис до трудової книжки про стажування студента/учня

Богданова Анастасія, податковий експерт
Податки & бухоблік Лютий, 2017/№ 17
В обраному У обране
Друк
На підприємстві проходить стажування студент вишу. Чи потрібно вносити запис про це до його трудової книжки?

Спочатку трохи теорії. Згідно з ч. 1 ст. 29 Закону про зайнятість* у вільний від навчання час стажуються студенти вишів та учні ПТНЗ**, які:

* Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI.

** Вищі навчальні заклади та професійно-технічні навчальні заклади відповідно.

— здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст»;

— продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні.

При цьому стажуються студенти та учні за професією (спеціальністю), за якою вони здобувають освіту, на умовах, передбачених договором про стажування. Строк стажування не повинен перевищувати 6 місяців ( ч. 1 ст. 29 Закону про зайнятість, п. 6 Порядку № 20***).

*** Порядок укладення договору про стажування студентів…, затверджений постановою КМУ від 16.01.2013 р.

Відносини зі стажером починаються з підписання договору про стажування****. Тільки-но договір підписано, керівник підприємства видає наказ про проходження стажування і затверджує індивідуальну програму стажування (п. 10 Порядку № 20).

**** Форму договору затверджено тією самою постановою КМУ.

На підставі наказу кадровики підприємства повинні внести запис про проходження студентом/учнем стажування до його трудової книжки. Цього вимагають абзац п’ятий ч. 1 ст. 29 Закону про зайнятість і п. 13 Порядку № 20.

Зверніть увагу! Цей запис потрібно зробити не пізніше тижневого строку з дня прийняття учня чи студента на стажування ( п. 2.17 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58). У трудовій книжці зазначають ( п. 2.17 цієї ж Інструкції):

— посаду;

— період і місце стажування (структурний відділ);

— спеціальність (кваліфікацію) або професію (кваліфікаційний рівень) стажера.

На нашу думку, такий запис слід засвідчити підписом відповідальної особи і печаткою підприємства (за наявності).

Якщо у стажера немає трудової книжки, оформіть її за тією самою процедурою, що і в ситуації з першим робочим місцем працівника (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 1-2, с. 12).

Наведемо зразок унесення запису до трудової книжки про проходження студентом/учнем стажування на підприємстві.

img 1
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно