На жаль, не можна. Дивіться, що виходить.
Правові принципи застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) визначає Закон про РРО*. Його дія поширюється на всіх суб’єктів господарювання та їх господарські одиниці, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі. Зокрема, він установлює (див. п. 1 ст. 9), що РРО і РК (розрахункові книжки) не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва в разі проведення розрахунків у касах цих підприємств з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів і видачею відповідних квитанцій, підписаних і засвідчених печаткою** в установленому порядку.
** Незабаром вимога щодо печатки зникне з цієї норми — детальніше про це читайте на с. 36.
Щоправда, така «індульгенція» від РРО не стосується (1) технічно складних побутових товарів, а також (2) підприємств торгівлі та громадського харчування. Але в контексті питання, що розглядається, ці два винятки із загального правила нас цікавлять зараз найменше.
Головне в іншому: не застосовувати РРО дозволено саме при торгівлі продукцією власного виробництва. А от пільги, що дозволяє не застосовувати РРО і РК при наданні послуг, у п. 1 ст. 9 Закону про РРО вже давно (з 01.01.2015 р.) немає.
Напрошується запитання: чи не можна до поняття «продукція власного виробництва» притягнути хоча б за вуха ☺ і сільгосппослуги?
У листі від 15.05.2015 р. № 490-0-2-15/8.1 Мін’юст констатує, що ані Закон про РРО, ані інші законодавчі акти не дають визначення цього поняття в цілому. Але так чи інакше, позиція Мін’юсту цілком закономірна: під продукцією слід розуміти будь-яку речовину, препарат або інший товар з матеріальним втіленням.
У підсумку маємо очевидний висновок:
підприємство, що надає послуги і проводить розрахункові операції в готівковій формі, має застосовувати РРО
Залишилося тільки підкріпити його тим, що ст. 10 Закону об РРО, а також відомий Перелік № 1336***, які за окремими формами та умовами проведення діяльності дозволяють працювати без застосування РРО з використанням РК і КОРО (книг обліку розрахункових операцій), для послуг з обробки землі такої пільги не надають. Тобто у вашому випадку не може бути мови навіть про РК з КОРО — потрібний тільки РРО! Ну або безготівковий розрахунок через установи банку.
*** Затверджено постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336.
Аналогічної позиції дотримуються й податківці (див. роз’яснення ДФСУ від 11.03.2015 р.).