(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/17
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Червень , 2017/№ 47

ПН виправили: податківці проти відновлення ПК

За матеріалами категорії 101.13 Бази знань*

* Див. на сайті ДФСУ (zir.sfs.gov.ua) у розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс».

ПДВ

висновок документа


Платник не може відновити податковий кредит (ПК) після отримання виправленої податкової накладної (ПН), якщо під час документальної перевірки суми ПДВ були виключені із складу ПК за ПН, оформленими з порушеннями. Оскільки переоформлення ПН в ПКУ не передбачено

Чесно скажемо, не чекали! Особливо бентежить обґрунтування: «оскільки переоформлення податкової накладної ПКУ не передбачено»!!!

Гаразд, «переоформлення» не передбачено, але ж передбачено «виправлення», навіть норму можемо назвати — п. 192.1 ПКУ.

Чи то консультанти із ДФС іще живуть часами «паперової» ПН, коли дійсно виправити/переписати ПН було не можна. Заміни-підміни неправильних ПН проводилися через напівзаконні хитрощі (розривалися неправильні ПН, замість них виписувалися правильні; оформляли липові повернення, обнуляючи неправильні ПН через РК тощо).

Чи то фіскали під «переоформленням» розуміють щось особливе, незаконне, далеке від виправлення.

У будь-якому разі є п. 192.1 ПКУ, завдяки якому ось уже третій рік (з початком ери електронної ПН) працює механізм виправлення ПН. І цей механізм передбачає відображення ПК за виправленою ПН у тому періоді, коли пройшло виправлення. До речі, саме такі думки прописано в іншій їх БЗ з цієї ж категорії 101.13. Там податківці говорять, що право на ПК виникає тільки після виправлення помилок у ПН шляхом складання РК та реєстрації його в ЄРПН.

Причому від себе уточнимо, що абсолютно без різниці, які події пройшли в період отримання «дефектної» ПН: а) побачили дефектність і не поставили ПК; б) не побачили дефектність, помилково поставили ПК, потім зняли його через УР; в) не побачили дефектність самі, а допомогли податківці при перевірці. ПКУ це не важливо, він просто надає можливість відобразити ПК за виправленою ПН у періоді її виправлення — через реєстрацію виправляючого РК. Усі подробиці виправлення ПН див. у «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 34.

Традиційно податківці (БЗ 101.13) обмежують період виправлення ПН 365 днями від дати першої події, тобто від дати «помилкової» ПН (якщо вона там правильна). Але ми вважаємо, що навіть і цей період може бути розширено («Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 48, с. 45).

За підсумками перевірки (без її оскарження) ви повинні були вчинити так:

— якщо було донараховано ПДВ, то сплатити його згідно з ППР;

— якщо було зменшено від’ємне значення, то відобразити його із знаком «-» у ряд. 16.3 декларації періоду, в якому отримано ППР.

Незалежно від підсумків перевірки за фактом отримання виправляючого зареєстрованого РК у вас є всі підстави для відображення ПК у декларації цього періоду або будь-якого наступного протягом 365 днів, а якщо пізніше (до 1095 днів) — через УР. Тобто на період отримання «дефектної» ПН уже не озираємося, до неї жодних УР не подаємо.

До речі, ми вже озвучували свою позицію з цього питання в «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 34, с. 41 і змінювати її не збираємося. Принаймні доти, доки не змінять ПКУ.

виправлення податкової накладної, відновлення податкового кредиту додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ми сподіваємося, що ця стаття була для Вас корисною.

Щоб отримати можливість читати журнал «Податки та бухгалтерський облік» повністю в будь-який час і з будь-якого носія, просто оформіть передплату на видання!

 

Передплата на «Податки та бухгалтерський облік» це:

  • доступ до всіх номерів журналу та фахової літератури в будь-який час
  • читання журналу з будь-яких електронних носіїв
  • можливість обговорювати і ставити запитання експертам редакції абсолютно безкоштовно.

Передплатити «Податки та бухгалтерський облік»

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.