(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 41
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/20
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Червень , 2017/№ 48

Ми говоримо — РРО, маємо на увазі — POS-термінал

Чи обов’язково в ресторані застосовувати POS-термінал?

Якщо ресторан зобов’язаний застосовувати РРО — застосування POS-термінала обов’язкове.

Якщо ресторан звільнений від обов’язку застосовувати РРО — бажане.

Тепер детальніше.

Щоб уже не повертатися, зауважимо іміджевий бік питання. Якщо ви у своєму ресторані відмовите відвідувачу в розрахунку платіжною карткою, то він назве ваш заклад «забігайлівкою» і забуде про ваше існування... ☹

Формальна ж сторона питання така.

Незважаючи на те, що Закон про РРО буквально нашпигований згадками про готівкові розрахунки платіжними картками, прямої вимоги про застосування POS-терміналів — чи то разом із застосуванням РРО, чи то без останнього — у цьому законі немає. Проте відповідна вимога є у двох інших:

Законі № 2346 (п. 14.19) — де від суб’єкта господарювання вимагається забезпечити держателю картки можливість розрахунку платіжним засобом не менше трьох платіжних систем, одна з яких — багатоемітентна, платіжною організацією якої є резидент України;

Законі № 1023 (ч. 2 ст. 17) — де споживачу надається право на вільне використання електронних платіжних засобів.

Щоб не ходити довкола, одразу ж скажемо про санкції за незастосування POS-термінала, зокрема, рестораном.

Таких санкцій теж дві:

ст. 16315 КпАП передбачає адмінштраф на посадових осіб (ФОП) від 1 700 до 3 400 грн. — за перше порушення і від 8 500 до 17 000 грн. — за повторне протягом року;

п. 12 ч. 1 ст. 23 Закону № 1023 встановлює відповідальність госпсуб’єкта в розмірі 8 500 грн.

Зауважимо, що, говорячи формально, в зазначених нормах немає застережень, мовляв, вони поширюються тільки на «застосуванців РРО»...

Проте в 109.06 БЗ податківці з посиланням на Постанову № 878 прямо зазначають, що застосовувати POS-термінал

зобов’язані лише ті суб’єкти господарювання, які при продажу товарів (наданні послуг) використовують РРО

Ця думка дублюється в листі Міндоходів від 29.04.2013 р. № 2397/5/99-99-18-05-16.

Зауважимо, до речі, що в п. 2 Постанови № 878 є перелік закладів, зокрема громадського харчування, звільнених від обов’язку застосовувати POS-термінал, але загальнодоступного ресторану ця «пільга» може торкнутися хіба що якщо він розташований у населеному пункті з чисельністю менше 25 тис. жителів.

До речі, податківці погоджуються із застосуванням POS-термінала і без РРО (109.10 БЗ), якщо, звичайно, ресторан — це, наприклад, ФОП на ЄП, звільнений від обов’язкового застосування РРО.

Не станемо заглиблюватися в усі подробиці організації установки та застосування POS-терміналів (як це зроблено у спецвипуску «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 24, с. 73), а тільки зауважимо:

почати вам потрібно з укладення з банком відповідного договору еквайрингу — і далі дотримуватися всіх приписів спеціального Положення № 705

Да, і при цьому треба бути готовим до того, що гроші на ваш банківський рахунок зараховуватимуться не одразу ж після розрахунку відвідувачем платіжною карткою, а із затримкою на декілька днів (тут уже як банку заманеться ☺)...

РРО, POS-термінал, заклади ресторанного господарства додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті