(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 14
  • № 13
  • № 12
  • № 11
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/17
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Березень , 2017/№ 18

Статус спрощенця не рятує від сплати дивідендного авансу

Підприємство — платник єдиного податку має намір нарахувати своїм засновникам — юридичним особам дивіденди за підсумками роботи за 2016 рік. Чи повинні ми сплачувати дивідендний аванс з прибутку? Як показати у звітності суму нарахованих і виплачених дивідендів і сплаченого дивідендного авансу?

Одразу зазначимо, що єдиноподатники не мають пільг щодо нарахування та виплати дивідендного авансу. Податківці не втомлюються говорити про це з певною періодичністю (див., наприклад, листи ДФСУ від 12.03.2016 р. № 5383/6/99-99-19-02-02-15 і від 10.02.2016 р. № 2761/6/99-95-42-01-15, підкатегорю 108.05 БЗ). А отже,

підприємства — єдиноподатники груп 3 і 4 нараховують і сплачують авансовий внесок на загальних підставах

Причому, як ви пам’ятаєте, звичайні «прибутківці» сплачують дивідендний аванс тільки (!) з суми перевищення дивідендів над об’єктом оподаткування за рік при одночасному дотриманні двох умов ( п.п. 57.11.2 ПКУ):

— подано декларацію з податку на прибуток за відповідний рік (за підсумками якого сплачуємо дивіденди);

— податкові зобов’язання за цією декларацією повністю погашено (тобто сплачено податок на прибуток за цей рік)*.

* Детальніше про порядок сплати дивідендного авансу звичайними прибутківцями ми розповіли у статті «Дивідендний аванс з прибутку: усе, що про нього потрібно знати» на с. 8.

При цьому, як не сумно, єдиноподатники при виплаті дивідендів:

— сплачують дивідендний аванс з усієї суми дивідендів (адже передбачений ПКУ механізм зменшення бази для нарахування авансу на суму позитивного об’єкта оподаткування абсолютно не розрахований на спрощенців);

не зменшують суму нарахованого податкового зобов’язання з єдиного податку на суму дивідендного авансу, сплаченого при виплаті дивідендів. Причому будь-який залік неможливий ні в період перебування на спрощеній системі оподаткування, ні потім, коли платник податків знову стане «загальносистемником» (див. лист ДФСУ від 14.09.2016 р. № 20103/6/99-99-15-02-02-15, «Вісник. Право знати все про податки і збори», 2016, № 47, с. 26);

— подають податківцям Декларацію з податку на прибуток разом з додатком АВ до неї. У рядку 20 Декларації показують суми дивідендних авансів, сплачених при виплаті дивідендів. Порядок заповнення додатка АВ ми детально описували в «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 8, с. 29. А от додаток ЗП єдинники не подають, оскільки не мають права на залік дивідендного авансу в рахунок податкових зобов’язань з єдиного податку.

Зауважимо, що подання єдиноподатником прибуткової декларації — вимушений захід. Адже у формах Податкових декларацій платника єдиного податку груп 3 і 4, що затверджені наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 578, місця для відображення сум виплачених дивідендів і сплачених авансових внесків немає взагалі.

спрощена система оподаткування, дивідендний аванс, платник єдиного податку, засновник-юрособа, нарахування дивідендів, виплата дивідендів додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті