(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 24
  • № 23
  • № 22
  • № 21
  • № 20
  • № 19
  • № 18
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
15/20
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Березень , 2017/№ 25

Послуги хостингу від нерезидента

Нерезидент з Естонії надає нашому підприємству (підприємство — високодохідник) послуги веб-хостингу. Чи обкладати податком на репатріацію щомісячні виплати нерезиденту за ці послуги? Чи буде ПДВ? Чи потрібно розраховувати різницю, отримуючи послугу від нерезидента?

Податок на репатріацію. Ні, обкладати податком на репатріацію виплати нерезиденту за послуги хостингу не потрібно.

Нагадаємо, податком з доходів нерезидента (інакше кажучи, податком на репатріацію) оподатковуються виплати доходів, отриманих нерезидентом з джерелом їх походження з України. Такі доходи перелічені в пп. 14.1.54 і 141.4.1 ПКУ.

У вашому випадку головний орієнтир — п.п. «й» п.п. 141.4.1 ПКУ. У ньому прямо прописано, що

доходи у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту нерезидентом, не підлягають оподаткуванню

З цим повністю згодні й податківці (див. лист ДФСУ від 08.12.2015 р. № 26222/6/99-99-19-02-02-15).

ПДВ. Послуги хостингу веб-сайтів податківці, спираючись на КВЕД, відносять до послуг у сфері інформатизації (див. лист ДПАУ від 29.07.2011 р. № 8817/5/15-1416). Згідно з чинним на сьогодні КВЕД-2010* вони значаться під кодом 63 «Надання інформаційних послуг» (код 63.1 «Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність; веб-портали»).

* Класифікатор видів економічної діяльності ДК 009:2010, затверджений наказом Держспоживстандарту від 11.10.2010 р. № 457.

До того ж податківці неодноразово зазначали, що послуги інформатизації не підпадають під пільгу відповідно до п. 261 підрозд. 2 розд ХХ ПКУ (див. листи ДПСУ від 05.03.2013 р. № 3360/6/15-3115, від 26.03.2013 р. № 4670/6/15-33-15, лист ГУ ДФС у м. Києві від 29.10.2015 р. № 16425/10/26-15-15-01-09, лист Міжрегіонального ГУ ДФС від 10.11.2015 р. № 24947/10/28-10-06-11).

Нагадаємо, послуги, місце постачання яких визначено на митній території України, оподатковуються ПДВ. І згідно з п.п. «в» п. 186.3 ПКУ для послуг у сфері інформатизації місце постачання визначають за місцем реєстрації отримувача. Відповідно отримувані вами послуги хостингу від нерезидента слід оподатковувати ПДВ. І нараховувати ПДВ на цю операцію виходячи з бази, визначеної в п. 190.2 ПКУ, зобов’язані саме ви ( п. 180.2 ПКУ).

Для цього на дату списання коштів з банківського рахунку платника в оплату послуг нерезиденту або на дату оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом, вам доведеться скласти податкову накладну і зареєструвати її в ЄРПН ( п. 208.2 ПКУ), і тут же на дату складання такої ПН відобразити податковий кредит ( п. 198.2 ПКУ). Детальніше про це див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 104, с. 16, 21.

Податок на прибуток. Незважаючи на те що ви високодохідне підприємство і купуєте послугу в нерезидента, різниці, передбаченої п.п. 140.5.4 ПКУ, у вас не буде.

Згідно з п.п. 140.5.4 ПКУ фінрезультат слід збільшити на 30 % вартості послуг, куплених тільки в тих нерезидентів, які зареєстровані в державах (на територіях), зазначених у п.п. 39.2.1.2 цього Кодексу. Перелік країн, зазначених у цьому підпункті, затверджений розпорядженням КМУ від 16.09.2015 р. № 977-р. Естонія до цього переліку не потрапляє. Відповідно збільшуючої (на 30 % вартості послуги від нерезидента) різниці у вас не буде.

послуги веб-хостингу, надання послуг, нерезидент, підприємство-високодохідник, податок на репатріацію, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті