(044) 581-10-10 Передзвоніть менi

Податки та бухгалтерський облік, грудень, 2016/№ 104

 • Договір про надання послуг у ЗЕД «дорожчий за гроші»: на що звернути увагу В Україні бізнес розвивається, незважаючи ні на що. «Наші» виходять на міжнародний рівень. Тішить те, що іноземному ринку цікаві послуги українських госпсуб’єктів. Ясна річ, відносини між «рідними» й «заморськими» контрагентами необхідно якимось чином урегулювати. І тут виникає сила-силенна запитань. Серед них важливі моменти, на які слід зважати при складанні контракту у ЗЕД. Про це ми вже колись писали*. Настав час освіжити в пам’яті (а комусь і здобути) знання щодо таких договорів. Тим більше що недавно до законів, які регулюють ЗЕД, унесли зміни**. Чому саме слід приділити особливу увагу? Зараз розповімо.
 •   Бухгалтерська первинка по-новому: ЗЕД-послуги... і все, все, все Гучний Закон № 1724, здавалося б, зазіхнув на святині бухобліку — вимоги до складання первинних документів. Але той чорт, якого народила ця гора, насправді не такий уже і страшний...
 •   Розрахунки за ЗЕД-послуги: обмеження Розглянемо особливості розрахунків за ЗЕД-послуги в таких трьох аспектах: реального валютного контролю, можливого фінмоніторингу і скасованих актів цінової експертизи.
 •   Є «послуги», а є — «послуги» (визначення послуг у ПКУ) Зауважимо, що визначення терміна «послуги» в різних сферах різняться. Послуги за ЗЕД-законодавством — це одне (див. статтю на с. 10), у цивільно-правовому сенсі — друге (див. статтю на с. 3), а в податковому — третє. Для того щоб наочніше розбиратися з нюансами податкового обліку послуг у зовнішньоекономічній діяльності (ЗЕД), нам необхідно визначитися «за поняттями» саме в податкової сфері. Тому давайте розберемося, що являє собою термін «послуги» для цілей застосування різних положень ПКУ і як це може впливати на оподаткування операцій з послугами, у тому числі у сфері ЗЕД.
 •   ЗЕД-ПДВ за послугами нерезиденту та від нерезидента Тема сьогоднішнього номера містить чимало проблемних питань. Однак навряд чи якесь із них може зрівнятися з ПДВ-обліком за різноманітністю ситуацій, які потребують пояснення. Тож «пристебніть паски безпеки», бо ми вже вирушаємо в подорож «американськими гірками» ПДВ-обліку «нерезидентських» послуг!
 •   Податкова накладна на послуги від нерезидента У попередній статті сьогоднішнього номера ми вже згадували про податкову накладну, яка складається отримувачем послуг від нерезидента. У цій статті приділимо їй особливу увагу.
 •   Неплатники теж платять ПДВ з послуг від нерезидента У попередніх статтях номера ми говорили про ПДВ з послуг, отриманих від нерезидента, який нараховує платник ПДВ. Але виявляється, що і неплатник, який «має справу» з такими послугами, не буде вільним від ПДВшного обов’язку. Тож у цій статті звертаємо вашу увагу саме на цю ситуацію.
 •   Бухоблік ЗЕД-послуг Тепер увагу звернемо на бухоблік. Як там обліковують ЗЕД-послуги? Давайте з’ясовувати.
 •   ЗЕД-послуги та податок на прибуток У цьому матеріалі ми розглянемо деякі питання оподаткування податком на прибуток операцій з послугами у сфері ЗЕД: як щодо надання платниками цього податку послуг нерезидентам, так і щодо отримання платниками послуг від нерезидентів. Розглянемо також деякі нюанси, пов’язані з оподаткуванням операцій з репатріації за межі України доходів «послужливих» нерезидентів, а також — чи відіграє якусь роль джерело отримання доходу та місце надання/отримання послуг.
 •   У якій ПДВ-декларації сільгоспнику показувати послуги від нерезидента? Тепер уявімо таку ситуацію. Припустимо, що послуги в нерезидента (оподатковувані ПДВ) придбав сільгоспник. Як їх тоді показувати в ПДВ-звітності? До якої декларації з ПДВ уключати?
 •   Якщо забули нарахувати ПДВ з послуг нерезидента З послуг нерезидента (з місцем постачання в Україні) забули нарахувати ПДВ. Чи можна не виправляти помилку, оскільки ПЗ з ПК виникають в одному місяці (і згортаються в декларації), і все одно вийдемо на «нуль»?
 •   «Закордонна» оренда: чи потрібно сплачувати «нерезидентський» податок? З метою реклами свого товару підприємство бере участь у виставці в Німеччині. Площу та стенди орендує в нерезидента. За якою ставкою потрібно сплатити податок на репатріацію з цього доходу нерезидента: 20 % (як з реклами) або 15 % (як з оренди)?
 •   Цивільно-правовий договір з нерезидентом Підприємство планує укласти з фізособою-нерезидентом договір про надання послуг. Що слід урахувати при укладенні такого договору? Який порядок оподаткування винагороди за виконані роботи, що виплачується нерезиденту?
 •   Податок на репатріацію єдинникам страшний?.. Чи зобов’язаний платник єдиного податку утримувати податок на репатріацію?
 •   Календар бухгалтера на січень 2017 року
 •   Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
Перейти до номеру
 • № 103
 • № 102
 • № 101
 • № 100
 • № 99
 • № 98
 • № 97
 • № 96
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить

 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.