(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/12
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Травень , 2017/№ 37

Штраф за нереєстрацію ПН, виписаних «на себе»: Мінфін трохи добріший за ДФСУ

Лист Мінфіну від 14.04.2017 р. № 11310-09-10/10306
ПДВ

висновок документа


У разі порушення граничного строку реєстрації або за відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних штраф за ст. 1201 ПКУ:

не застосовується, якщо в ПН «компенсуючі» ПЗ нараховані згідно з пп. «б» п. 198.5 ПКУ;

застосовується, якщо в ПН «компенсуючі» ПЗ нараховані за пп. «а», «в», «г» п. 198.5 ПКУ

З чого розпочалося? Як повелося — зі змін у ПКУ. Проблемою поголовного штрафування за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію ПН законодавці нагородили платників з 01.01.2017 р. Виною тому неохайне формулювання оновленої ст. 1201 ПКУ. Вона пропонує штрафувати за прострочення/нереєстрацію всіх ПН «(...податкової накладної, що не видається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою)…».

Ми вдалися до цитати невипадково, оскільки тлумачення і переказ цієї норми мають масу варіантів. Версії були полярні: від абсолютно фіскальних до абсолютно ліберальних.

1. Фіскальна: штрафуються всі-всі-всі ПН (зрозуміло, там, де є база для штрафу).

2. Антифіскальна: все залишилося як до 01.01.2017 р., тобто не штрафуються ті ПН, які не видаються покупцеві, і ті ПН, які з пільгою або зі ставкою «0 %».

3. Компромісна: не штрафуються тільки ті ПН, які виписані на «компенсуючі» ПЗ, складені при здійсненні пільгових операцій за п.п. «б» п. 198.5 ПКУ.

Зважаючи на таку неоднозначність, усі чекали думки податківців і нарешті отримали.

Що сказали в ДФСУ? Податківці зайняли фіскальну позицію (див. лист від 03.03.2017 р. № 709/4/99-99-15-03-02-15 // «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 28, с. 45) і продублювали її в БЗ 101.17. Вони вважають, що без штрафів обходяться тільки ПН:

— з пільгою, які видаються покупцеві;

— зі ставкою «0 %», які не видаються покупцеві.

Але, як ви вже знаєте (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 28, с. 45), цей виняток абсурдний. У таких ПН немає бази для штрафування, бо там немає суми ПДВ. Тобто виходить зауваження-виняток у ПКУ зайве? Видно, податківці розуміли спірність свого тлумачення, тому взяли допомогу друга — Мінфіну. Мінфін подумав-подумав і видав.

Що відповів Мінфін? А ось Мінфін, на подив, виявився трохи більшим другом платників. Зайняв компромісну позицію і відповів податківцям, що не підпадають під штрафи за ст. 1201 НКУ «компенсуючі» ПН з пп. «б» п. 198.5 ПКУ. ☺

Звичайно, і таке тлумачення викликає запитання перш за все до законодавців. Чим ці «компенсуючі» ПЗ (при пільгових оперaціях) краще, ніж компенсуючі ПЗ з пп. «а» (при необ’єктних операціях), «в», «г» (при негоспвикористанні)? Логіки не багато. Є питання і до Мінфіну: а як тоді розуміти виняток про нульову ставку? Але все ж такі тлумачення «від Мінфіну» хоч би можна видурити ☺ з нісенітної граматичної конструкції обговорюваної норми ПКУ. Про можливість такого підходу ви вже знаєте з «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 28, с. 18.

податкова накладна, штраф за нереєстрацію, граничний строк реєстрації додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Сподобалась стаття?

Оформлюйте передплату на журнал «Податки та бухгалтерський облік», щоб отримати доступ до всіх номерів.

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.