Сумісники в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ і Звіті з ЄСВ

В обраному У обране
Друк
Богданова Анастасія, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Травень, 2017/№ 42
На нашому підприємстві працюють декілька сумісників. Де в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ зазначати їх кількість? З якою ознакою доходу відображати нараховану їм зарплату? Як правильно відобразити таких працівників у Звіті з ЄСВ?

З особами, які працюють за сумісництвом, роботодавці укладають трудові договори. А отже, такі працівники мають бути включені як до Податкового розрахунку за формою № 1ДФ, так і до Звіту з ЄСВ.

Податковий розрахунок за формою № 1ДФ. Працівників-сумісників ураховують при заповненні реквізиту «дотабличної» частини форми № 1ДФ «Працювало за трудовими договорами (контрактами)» (див. консультацію контролерів у підкатегорії 103.25 БЗ).

При цьому працівників, які працюють у роботодавця одночасно за основним місцем роботи і за сумісництвом (тобто внутрішніх сумісників), на наш погляд, потрібно обліковувати як одну особу.

Тобто дохід, нарахований таким працівникам, розбивати у формі № 1ДФ на два рядки, показуючи нарахування окремо за основним місцем роботи і окремо за сумісництвом, не треба. Весь дохід внутрішнього сумісника ви відображаєте в одному рядку.

Заробітну плату, нараховану сумісникам, відображають у загальному порядку — з ознакою доходу «101»

Це підтверджують податківці в консультації в підкатегорії 103.25 БЗ.

А якщо працівника у звітному кварталі звільнили з основного місця роботи і потім прийняли на ту саму посаду і до того самого роботодавця за сумісництвом? Тоді його заробіток відображайте у формі № 1ДФ у двох рядках:

— у першому — по дату звільнення;

— у другому — з дати початку роботи за новим трудовим договором.

Детальніше про зміну статусу працівника читайте на с. 23.

Звіт з ЄСВ. Відомості про сумісників уключайте до Звіту за формою № Д4 нарівні з відомостями про працівників, для яких місце роботи на цьому підприємстві є основним. Але при цьому пам’ятайте про такі «сумісницькі» нюанси:

1) у таблиці 1 Звіту зовнішніх сумісників на підставі п. 2.6 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 р. № 286, не враховують при розрахунку показників «Середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період» і «Штатна чисельність працівників» (див. консультацію податківців у підкатегорії 301.04.01 БЗ). Водночас число сумісників уключають до показника «Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано виплати»;

2) у таблиці 5 Звіту для відображення інформації про прийняття на роботу або звільнення сумісника зазначають:

— у графі 7 — категорію особи: «2 — наймані працівники (без трудової книжки)». Причому немає значення, яким буде таке сумісництво для працівника — зовнішнім чи внутрішнім. Тобто, навіть якщо ви укладаєте трудовий договір про роботу за сумісництвом з працівником, який уже працює у вас за основним місцем роботи, і його трудова книжка зберігається у вас (внутрішнє сумісництво), в місяці прийняття на роботу за сумісництвом ви формуєте на цього працівника рядок у таблиці 5 і зазначаєте серед іншого у графі 7 категорію особи — «2»;

— у графі 11 — дату початку/закінчення трудових відносин із сумісником;

3) у таблиці 6 Звіту інформацію про доходи, нараховані працівнику-суміснику, відображають окремо від інших доходів, у тому числі від доходів, нарахованих за основним місцем роботи (якщо працівник — внутрішній сумісник). Для цього у графі 22 цієї таблиці проставляють ознаку: «1» — для доходів особи, нарахованих за основним місцем роботи; «0» — для доходів за місцем роботи за сумісництвом (як внутрішнім, так і зовнішнім).

Детальніше з порядком уключення працівника-сумісника до Звіту з ЄСВ ви можете ознайомитися в «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 37, с. 24.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити