(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/10
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2017/№ 91

Результат перевірки — завищення збитків. Як урахувати?

Лист ДФСУ від 25.10.2017 р. № 2381/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

висновок документа


Якщо платник отримав податкове повідомлення-рішення (ППР) за формою «П», то коригувати/уточнювати фінрезультат до оподаткування за попередній звітний період, охоплений перевіркою, не треба.

Виправлення завищеного від’ємного значення (ВЗ) проводиться шляхом відображення виправленої суми ВЗ в ряд. 3.2.4 додатка РІ до декларації з податку на прибуток за наступний звітний період

У ППР за формою «П»* чітко вказано, що частина суми ВЗ з податку на прибуток, яку було завищено, підлягає виправленню в показниках податкової звітності з податку на прибуток. Увага! Там же прописано, що виправлення має бути проведене протягом 10 календарних днів після отримання ППР / завершення процедури адмін- або судового оскарження ППР. Більше про процедуру виправлення ні в ПКУ, ні в Порядку направлення ППР ані слова. Як же платникові провести таке виправлення?

* Додаток 9 до Порядку направлення контролюючими органами ППР платникам податків, затвердженому наказом Мінфіну від 28.12.2015 р. № 1204.

Враховуючи таке 10-денне обмеження, ми не виключали того, що податківці вимагатимуть у 10-денний строк подати уточнюючу декларацію (УД) за помилковий період і за необхідності також виправити подальші періоди, якщо помилка потягнула за собою викривлення показників у них (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 69, с. 9).

Проте податківці, судячи з усього, пішли за «старими» правилами післяперевірочного виправлення завищення ВЗ: (1) коригувати/уточнювати фінансовий результат до оподаткування за попередній звітний період, охоплений перевіркою, не треба; (2) наступну декларацію з податку на прибуток, яка подається платником після періоду, охопленого перевіркою, складати з урахуванням зменшення завищеного ВЗ об’єкта оподаткування. Консультацію з аналогічними висновками див. у БЗ 102.23.02.

У листі, який коментується, податківці уточнили, що виправлення завищеного ВЗ слід провести в ряд. 3.2.4 додатка РІ: річникам — до декларації за наступний рік; квартальникам — до декларації за І квартал наступного звітного року. При цьому, дотримуючись роз’яснень із БЗ, до такої декларації треба (!) подати доповнення, передбачене п. 46.4 ПКУ, з поясненням суми ВЗ.

Виходить, якщо податківці виявили завищення ВЗ при перевірці 2016 року, то платникові-річнику достатньо буде відобразити вже правильне ВЗ (за вирахуванням суми завищення) в ряд. 3.2.4 додатка РІ до декларації за 2017 рік. При цьому уточнювати декларацію 2016 року (фінрезультат до оподаткування) не треба.

Трохи по-іншому складається ситуація у платника-квартальника. Після перевірки за 2016 рік квартальнику, який отримав ППР за формою «П», скажімо, у жовтні 2017 року, по суті, виправити ВЗ треба було б у ряд. 3.2.4 додатка РІ до декларації за І квартал 2017 року.

Саме ця декларація є наступною після періоду перевірки. Тому квартальнику доведеться уточнитися через УД щонайменше за І квартал 2017 року, а декларацію за 2017 рік заповнити вже з урахуванням виправлень. Уточнювати декларацію 2016 року не треба.

Тим платникам, хто зважився на адмін- або судове оскарження ППР за формою «П», з виправленням у ряд. 3.2.4 додатка РІ, мабуть, доведеться почекати до завершення процедури.

податкове повідомлення-рішення, коригування фінансового результату, уточнення фінрезультату, завищення збитків, від’ємне значення, декларація з податку на прибуток, додаток РІ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Сподобалась стаття?

Оформлюйте передплату на журнал «Податки та бухгалтерський облік», щоб отримати доступ до всіх номерів.

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.