(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/20
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Вересень , 2017/№ 78

ПН при постачаннях неплатнику

http://tinyurl.com/yyb5t2na
Виписка ПН при постачаннях товарів/послуг одержувачу (покупцю), який не є платником ПДВ, не викликає особливих складнощів, але теж має деяку специфіку. ПН, виписана на неплатника, покупцю постачальником не направляється.

У верхній лівій частині таких ПН у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться позначка « і вказується тип причини «02» (складена на постачання неплатнику податку), а якщо складається щоденна підсумкова ПН, то: тип причини «11» (складена за щоденними підсумками операцій) (п. 8 Порядку № 1307). Ще додамо — при постачанні неплатникам ПДВ — працівникам (у рахунок оплати праці) вказується тип причини «03» (складена на постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, що перебувають у трудових відносинах з платником податку).

Ще може бути тип причини «01» (складена на суму збільшення компенсації вартості поставлених товарів/послуг) у тому випадку, коли ПН складається на суму збільшення компенсації вартості товарів/послуг, коли покупець на цей момент перестав бути платником ПДВ (див. п. 13 Порядку).

У разі постачання товарів/послуг неплатникові (й у разі складання ПН за щоденними підсумками операцій) у графі «Отримувач (покупець)» указується «Неплатник», а в рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «100000000000».

У разі постачання працівникам у рахунок оплати праці (тип причини 03) у графі «Отримувач (покупець)» платник указує власне найменування, а в рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «400000000000».

Зазначимо, що реєстрація таких ПН і РК здійснюється на загальних підставах і якщо постачання неплатникові оподатковується ПДВ, то для реєстрації ПН/РК потрібна наявність у платника суми «регліміту» (тобто певного розміру суми в основного/підсумкового показника формули «ПН-щастя»— Σнакл).

Оскільки такі ПН не покликані збільшувати будь-чий ПК, то їх на практиці платники часто реєструють в останню чергу. Утім, зазначимо, що відтягувати їх реєстрацію понад міру або взагалі не реєструвати такі ПН (і РК до них) у ЄРПН може бути небезпечно.

Адже починаючи із цього року — після зміни норм «ПН-штрафної» статті 1201 ПКУ — фіскали намагаються застосовувати штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН (РК) і до ПН (РК), складених на неплатників ПДВ* ☹

* Читайте про це детальніше в «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 37, с. 3.

Будь-які (у тому числі й зменшуючі) РК до таких («неплатницьких») ПН, природно, реєструє у ЄРПН сам постачальник/продавець.

ПН (і РК), складені на неплатників ПДВ, блокуванню не підлягають. Оскільки такі ПН не видаються одержувачу, то згідно з Критеріями № 567 (див. п.п. 1 п. 5) вони не відповідають ознакам потрапляння під моніторинг. А тому ні моніторингу, ні зупинки реєстрації за «неплатницькими» ПН бути не повинно.

Відзначимо також, що при ритмічних/безперервних постачаннях неплатникам постачальник також має право складати зведені ПН (див. п. 19 Порядку № 1307), але це не стосується щоденних підсумкових ПН.

І ще — згідно з роз’ясненням фіскалів (див. у БЗ, кат. 101.16) — якщо після складання ПН внесені зміни в діючий Порядок заповнення ПН, зокрема, змінені умовні індивідуальні податкові номери (ІПН), то на дату реєстрації РК у ЄРПН необхідно вказувати той умовний ІПН, який указувався в такій ПН (тобто без урахування внесених у Порядок змін).

Приклад заповнення ПН, складеної на неплатника, див. на с. 21.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
постачання товарів, постачання послуг, неплатник ПДВ, складання податкової накладної, заповнення податкової накладної додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті