Договір позики Що таке фінансові труднощі, напевно, кожен із нас знає не з чуток. Класичний варіант вирішення цієї проблеми — позичити в когось гроші або взяти кредит. Підприємства в цьому плані не оригінальні. Коли власних грошових коштів бракує для нормального ведення господарської діяльності, вони звертаються за позикою до фізичних чи юридичних осіб або беруть кредит у банку. У цьому спецвипуску ми розглянемо договір позики і кредитний договір, а також найпоширеніші способи забезпечення зобов’язань за такими договорами — заставу та поруку. Ви дізнаєтеся про юридичні нюанси цих правовідносин, а також про те, як такі операції слід відображати в податковому і бухгалтерському обліку їх учасників. Спецвипуск для вас підготували редактор Наталія Вороная, податковий експерт Наталія Чернишова та юрист Наталія Амброзяк.
Кредитний договір Ще один поширений варіант отримання у борг грошових коштів — кредит. З ним ми і вирішили вас ознайомити детально в цьому розділі спецвипуску. І розпочнемо з правових питань укладення кредитного договору.
Порука Природно, кредитодавець (позикодавець) хотів би вже на етапі укладення договору бути впевненим у тому, що зобов’язання його контр агента буде виконано в будь-якому разі. Але як уберегтися від ризиків, що підстерігають будь-якого госпсуб’єкта в процесі його діяльності? Цивільне законодавство містить декілька інструментів, які можуть допомогти вселити в кредитора «впевненість у завтрашньому дні». Йдеться про способи забезпечення зобов’язання. У цьому розділі спецвипуску розглянемо один з найпоширеніших способів забезпечення — поруку.
Застава як засіб забезпечення погашення кредиту У попередньому розділі ми розглянули поруку. Тепер же настав час заглибитися в заставні нетрі. Адже цей спосіб забезпечення зобов’язань за позиками і кредитами знайшов доволі значне поширення.