Помилковий УР: відкликати не можна виправити

Альошкіна Наталя, податковий експерт
При заповненні уточнюючого розрахунку (УР) до декларації з ПДВ випадково змістили усі показники декларації на один рядок униз. Тобто виправити треба було рядок 1, а випадково заповнили рядок 2, замість рядка 4 заповнили рядок 5 і т. д. По суті, УР заповнений повністю неправильно. Проте обидві квитанції про прийняття уточненки надійшли. Що робити у такому разі? Чи можна відкликати цей УР?

Насправді, в чинному законодавстві відсутня можливість відкликати податкову звітність як помилково подану або таку, що не відповідає ознакам податкової декларації. Інакше кажучи, таке право платника в ПКУ просто не передбачено. Виправитися можна тільки шляхом подання нового УР.

У подібній ситуації — у разі помилкового подання податкової звітності (подали звітність, яку взагалі не треба подавати, або подали не до того контролюючого органу) — податківці пропонують керуватися п. 50.1 ПКУ (див. 135.02 БЗ). Тобто помилкову податкову декларацію фіскали радять обнулити шляхом подання УР.

Хоча до недавнього часу вони пропонували у такому разі письмово в довільній формі звернутися в контролюючий орган з обґрунтуванням обставин помилкового подання податкової звітності і проханням не визнавати таку звітність як податкову (див. консультацію з 135.02 БЗ, яка діяла до 27.04.2018 р.).

У нашому випадку помилковий УР потрібно обнуляти, точніше прибрати зайве і сформувати показники так, як хотіли заповнити їх спочатку.

Але перед складанням нового УР з’ясуємо спершу, коли і як відобразиться помилковий УР в інтегрованій картці платника (ІКП).

Дані УР зі статусом «Повністю введений» відображаються в ІКП датою подання такого уточнюючого документа в орган ДФС (п. 2 гл. 4 розд. IV Порядку № 422*).

* Порядок ведення органами ДФСУ оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, ЄСВ, затверджений наказом Мінфіну від 07.04.2016 р. № 422.

При цьому в ІКП потрапляє різниця між зобов’язанням, зазначеним у помилковій декларації, і зобов’язанням, розрахованим з урахуванням виявлених платником помилок, штрафу і пені (у разі заниження грошового зобов’язання), визначеним самостійно платником, якщо інше не передбачене формою звітних документів (135.02 БЗ).

Таким чином, враховуючи порядок заповнення УР з ПДВ (див. розд. VI Порядку № 21**), в ІКП відображаються показники графи 6 УР.

** Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затверджений наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21.

Виправлення помилок, допущених при заповненні уточнюючого розрахунку, здійснюється шляхом подання нового УР з урахуванням показників попереднього уточнюючого розрахунку (101.24 БЗ). Тобто щоб виправити помилковий УР, необхідно заповнити новий УР.

Порядок заповнення нового УР буде таким:

— у графу 4 переносимо показники графи 5 помилкового УР;

— у графі 5 відображаємо усі показники з урахуванням виправлених помилок;

— у графу 6 — абсолютне значення помилки за усіма заповненими в такому УР рядками з відповідним знаком (+/-), у випадку якщо абсолютне значення дорівнює нулю, то відповідний рядок не заповнюється.

Врахуйте, якщо за помилковим УР вилізла до сплати до бюджету помилкова сума ПЗ і її не платити, то платникові світить штраф 5 % (п. 120.2 ПКУ).

Крім того, податківці незаконно лякають штрафом за п. 126.1 ПКУ (детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 15, с. 3). Можливо, дешевше буде сплатити помилкову суму податкових зобов’язань, якщо вони того вимагатимуть. А вже після того, як ляже в ІКП новий УР, можна подати заяву про повернення надмірно сплаченого податку (п. 43.3 ПКУ).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі