Декларація з податку на прибуток – 2018: одна для всіх

В обраному У обране
Друк
Солошенко Людмила, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2019/№ 16
Лист ДФСУ від 13.02.2019 р. № 4622/7/99-99-15-02-01-17

висновок документа

Декларацію з податку на прибуток за 2018 рік і квартальники, і річники можуть подавати за новою формою (за ідентифікатором J0100117). Із звітності за I квартал 2019 року її використання стане обов’язковим (у тому числі при виправленні помилок за минулі періоди)

Приємно, врешті-решт, почути офіційну позицію ДФСУ, як прибутківцям подавати декларацію за 2018 рік. Та ще й до закінчення граничних строків. ☺ Отже, що роз’яснюють контролери?

Єдина форма і для квартальників, і для річників. Після незрозумілостей з річниками (за якою формою декларації їм звітувати) ДФСУ дійшла-таки оптимального рішення. Звітувати за 2018 рік і квартальники, і річники можуть за допомогою єдиної нової форми декларації (за ідентифікатором J0100117*). Головне — правильно позначити себе в ній квартальником/річником у рядку 2 вступної частини — поставити відмітку «Х» відповідно:

* При виплаті доходів нерезиденту і утриманні податку на репатріацію цю ж форму подають і єдиноподатники-юрособи. А ось фізичні особи подають декларацію за ідентифікатором F0100702.

— квартальнику — у полі «Базовий звітний період квартал», а

— річникові — у полі «Базовий звітний період рік». Отже, похвально, що податківці відмовилися від поганої звички розмежовувати електронні форми: окремо — для квартальників (J0100116), окремо — для річників (J0108104). І одразу ж убили двох зайців: форму декларації оновили і заразом уніфікували — зробили єдиною і для квартальників, і для річників. Тому питання: яку форму подавати річникам — закрито.

Якщо вже подали за старою формою. Утім, якщо вже «здалися» за старими формами — не біда і неодмінно «переподавати» нову декларацію не потрібно. До того ж самі контролери заспокоюють: до 01.04.2019 р. ще прийматимуть декларації й за старими формами — від квартальників (за ідентифікатором J0100116) і від річників (за ідентифікатором J0108104). Бо, якщо по-хорошому (з урахуванням правил п. 46.6 ПКУ), то нову форму слід використовувати тільки із звітності за I квартал 2019 року (річникам — аж за 2019 рік), а от її застосування за 2018-й — лише рекомендації (лист ДФСУ від 04.01.2019 р. № 357/7/99-99-15-02-01-17).

Хоча якщо дуже хочеться, то до граничних строків (1 березня включно) можна за власним бажанням подати повторно за новою формою (за ідентифікатором J0100117). Тоді податківці візьмуть до уваги саме цю декларацію, що здана останньою (а подану раніше за ідентифікатором J0100116 чи J0108104 проігнорують).

І, до речі, декларація, прийнята навіть не з тією фінзвітністю (наприклад, «м» замість «мс»), все одно вважатиметься поданою і (якщо не було помилок у фінзвітних показниках) переподавати її не потрібно (див. «Вісник. Офіційно про податки», 2019, № 6, с. 34 - 35). Щоправда, за це можливий адмінштраф від органів статистики (БЗ 102.23.02, докладніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 39, с. 27).

Якщо уточнюватимемося. Виправляючи помилки, зважайте на дату 1 квітня 2019 року:

до 1 квітня помилки ще можна виправляти за допомогою декларацій старих форм (за ідентифікаторами J0100116, J0108104 і J0100516 — останньою у минулому звітували сільгоспники «з кривим» періодом), тоді як

після 1 квітня уточнюючі декларації прийматимуть тільки за новою формою (за ідентифікатором J0100117). До речі, те ж саме говорить БЗ 102.23.01.

Докладніше про те, як заповнити декларацію з податку на прибуток за 2018 рік, читайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 9 та № 11.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити