Земельний податок — 2019: заповнення декларації

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Січень, 2019/№ 05
У попередній статті ми говорили про основи нарахування земельного податку. Але знати правила нарахування податку і провести його нарахування — це різні операції. Тому зараз нагадаємо правила заповнення декларації з земельного податку.

Правила подання

Для звітування на 2019 рік землевласники та землекористувачі мають використовувати минулорічну форму декларацію з плати за землю, тобто форму, яка була затверджена наказом Мінфіну від 16.06.2015 р. № 560 (у редакції наказу Мінфіну від 23.01.2017 р. № 9). Хоча декларація і не нова, але правила заповнення певних її граф і досі викликають запитання, тому далі детально розглянемо порядок заповнення кожної з них.

Але перед тим як переходити до заповнення самої форми декларації нагадаємо деякі особливості її подання. Форма декларації є спільною для обох складових плати за землю. Тож більшість принципів складання декларації щодо земподатку можуть взяти до уваги також і ті, хто сплачує іншу частину плати за землю, а саме — орендну плату.

Увага! Якщо

підприємство є одночасно платником земельного податку та орендної плати, то йому доведеться подати дві окремі декларації в частині цих складових плати за землю

Справа в тому, що у одній декларації може бути розрахований податок тільки щодо однієї складової плати за землю (категорія 112.05 БЗ).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити