Оплатні «фішки»

В обраному У обране
Друк
Калашникова Лілія, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2019/№ 53
Про порядок організації праці універсальних працівників — продавців, охоронників, водіїв ми з вами вже поговорили в попередніх статтях. Час розглянути оплатні питання. Цікавого тут багато. Тож влаштовуйтеся зручніше.

Доплата за роботу в нічний час

Нічним вважають час з 22:00 до 6:00.

Роботу в нічний час оплачуємо в підвищеному розмірі, який установлюється генеральною, галузевою (міжгалузевою), територіальною угодою і колективним договором.

Зазначимо, що мінімальний розмір доплати за роботу у вечірній час установлено в ст. 108 КЗпП. Він дорівнює 20 % тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час.

А ось Генеральною угодою на 2019 — 2021 роки передбачено, що за роботу в нічний час здійснюється доплата в розмірі 35 % годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи в цей час.

Оплату нічних годин проводимо по кінцю місяця незалежно від облікового періоду

Зазначимо, якщо працівникові встановлено оклад, то годинну ставку для оплати нічних годин знаходимо так (див. лист Мінсоцполітики від 18.08.2017 р. № 1537/0/102-17): оклад працівника ділимо на норму тривалості робочого часу, встановлену для нього графіком виходу на роботу (змінності).

Приклад 1. Для сторожів підприємства встановлено підсумований облік робочого часу. Обліковий період — рік. У червні сторож Зайченко С. П. відпрацював 64 нічних години. Кількість робочих годин у Зайченка С. П. за графіком виходу на роботу в червні — 192 години. Місячна тарифна ставка сторожа — 4200 грн. Колдоговором підприємства передбачено проведення доплати за роботу в нічний час у розмірі 35 % окладу.

Доплату за роботу в нічний час здійснюємо за підсумками кожного місяця. Чекати на закінчення облікового періоду не потрібно!

Розмір годинної тарифної ставки становить:

4200,00 : 192 = 21,88 (грн./год).

Розмір «нічної» доплати дорівнює:

21,88 х 64 х 35 : 100 = 490,11 (грн.).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити