Лікарняні: якщо працівник звільнений

В обраному У обране
Друк
Івлєва Наталія, експерт з питань оплати праці
Податки & бухоблік Липень, 2019/№ 54
Працівника звільняють у зв’язку із закінченням строку дії договору. На момент звільнення він перебуває на лікарняному. Листок непрацездатності не наданий. Чи підлягає такий лікарняний лист оплаті? Якщо так, то як бути з ПДФО, ВЗ, ЄСВ? (м. Конотоп, Сумська обл.)

Спершу давайте розглянемо ситуацію, в якій опинився наш читач. Підприємство уклало з працівником строковий трудовий договір. За загальним правилом, такий договір припиняється в останній день його дії і цього дня працівник підлягає звільненню на підставі п. 2 ст. 36 КЗпП.

І непрацездатність працівника — тут не перешкода для звільнення. Адже заборона на розірвання трудового договору в період хвороби працівника стосується тільки випадків припинення трудових відносин за ініціативою роботодавця (ч. 3 ст. 40 КЗпП). А припинення трудового договору у зв’язку із закінченням терміну його дії до таких не відноситься (постанова ВСУ від 23.01.2013 р. у справі № 6-127цс12, лист Мінсоцполітики від 31.01.2012 р. № 30/13/133-12).

Після того, як вже колишній працівник надасть лікарняний, нараховуйте оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності і допомогу з тимчасової непрацездатності, подавайте заявку до ФСС з урахуванням таких особливостей.

Якщо працівник захворів в останній робочий день, за рахунок коштів роботодавця оплачуйте тільки один з п’яти днів хвороби, якщо в передостанній — два з п’яти і т. д., а ось допомогу з тимчасової непрацездатності нараховуйте за усі дні починаючи з шостого дня хвороби.

Вся річ у тім, що ч. 1 ст. 19 Закону № 1105* гарантовано право застрахованої особи на допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, якщо страховий випадок настав в період роботи, включаючи і день звільнення. При цьому на відміну від Закону № 1105, в Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, затвердженому постановою КМУ від 26.06.2015 р. № 440, не сказано, що оплату днів хвороби за рахунок коштів роботодавця треба здійснювати незалежно від звільнення працівника. Тому роботодавець за рахунок своїх коштів оплачує тільки ті з п’яти днів тимчасової непрацездатності, які припадають на період до дати звільнення (див. лист Мінсоцполітики від 19.01.2012 р. № 26/18/99-12).

* Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.

Переходимо до ЄСВ. Якщо говорити про виплати колишнім працівникам (тобто таким, які на дату нарахування вже не перебувають з підприємством у трудових відносинах), то до бази нарахування ЄСВ включають нараховані після звільнення (1) зарплату (дохід) за відпрацьований час, а також (2) за рішенням суду середню зарплату за вимушений прогул.

Лікарняні не є виплатою за відпрацьований час, вони навіть не входять до фонду оплати праці (див. пп. 3.1, 3.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5). Тому на суму оплати лікарняного листа, нарахованого після звільнення, ЄСВ не нараховується (див. лист ДФСУ від 04.07.2017 р. № 956/6/99-99-13-02-01-15/ІПК).

Відповідно, у Звіт з ЄСВ така виплата не потрапить.

А ось ПДФО (18 %) і ВЗ (1,5 %) не уникнути. Причому, оскільки лікарняні нараховують особі, яка на момент їх нарахування вже не перебуває з підприємством в трудових відносинах, то в загальний оподатковуваний дохід їх включають у складі інших оподатковуваних доходів (див. п.п. 164.2.20 ПКУ, роз’яснення фахівця ДФСУ в «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 45, с. 21).

У розділі I Податкового розрахунку за формою № 1ДФ такі виплати відображають з ознакою доходу «127».

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд